Im więcej, tym lepiej. Wieszaków nigdy dość

O tym, że mokre ręczniki najlepiej rozwiesić natychmiast po kąpieli, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, domownicy mają tendencję do rzucania wszystkiego na podłogę: lądują na niej nie tylko wspomniane ręczniki, ale także odzież dzienna, szlafroki czy myjki. Czasem związane jest to z niedostateczną ilością wieszaków, czasem – z niedbalstwem i przekonaniem, że pani domu posprząta po wszystkich. Aby zmienić uciążliwe przyzwyczajenia domowników, warto zaopatrzyć naszą łazienkę w znaczną ilość wieszaków. Takich, na których doskonale suszy się wielkie ręczniki kąpielowe i takich, na których najmłodsi członkowie rodziny mogą zawiesić siatkę z ukochanymi zabawkami kąpielowymi, czy przemoczone podczas szaleństw na dworze rękawiczki albo spodenki.

Część wieszaków powinna znajdować się bezpośrednio nad wanną – będzie na nich można rozwiesić rzeczy, które muszą obciekać, obficie kapią albo powinny znajdować się poza zasięgiem dzieci. W zależności od potrzeb, można takie wieszaki wykorzystać jako wieszaki na ręczniki, albo dodatkową powierzchnię na suszące się pranie.

Doskonałe są wieszaki w formie ruchomych ramion, które niewykorzystywane „przytula się” do ściany, dzięki czemu nie zajmują one niepotrzebnie powierzchni użytkowej. W dodatkowe haczyki zaopatrzyć można także grzejnik-ręcznikowiec, który staje się wtedy prawdziwym kombajnem do suszenia drobnych elementów garderoby. Nie do zastąpienia są wieszaki harmonijkowe, rozsuwane na dowolną szerokość.

Haki i ośmiornice

Bez względu na wszystko, łazienka powinna być bogata w najprostsze wieszaki ścienne w postaci haków, na których zawsze zawiesić można ręcznik, czy zdejmowane właśnie spodnie. Oprócz haczyków, znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek, wieszaki w najrozmaitszych wzorach przeznaczone dla dzieci: kwiatki, głowy bajkowych bohaterów czy klasyczne łazienkowe rybki, koniki morskie, ośmiornice.

Należy pamiętać, że część wieszaków powinna być mocowana na wkrętach, żeby mogły utrzymać znaczny ciężar suszącej się odzieży czy większych ręczników. Wieszaki dziecięce najczęściej mocuje się na zwykłych przyssawkach, żeby często mogły zmieniać położenie i żeby dziecko mogło używać ich zgodnie ze swoimi potrzebami bez konieczności każdorazowej interwencji dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.