telewizor do łazienki

Telewizor do łazienki – jaki wybrać?

Kąpiele w wannie to forma relaksu i rozrywki, której możemy oddawać się nawet kilka godzin. W jej trakcie chętnie zajmujemy się czymś, co lubimy robić w wolnym czasie, na przykład czytaniem książki. A co byś powiedział o możliwości oglądania ulubionych programów telewizyjnych w łazience? Specjalne wodoodporne telewizory do łazienki pozwolą spełnić to pragnienie!

Telewizor do łazienki – czym się wyróżnia?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że w łazience nie można zamontować zwykłego, tradycyjnego telewizora. Warunki panujące w tym pomieszczeniu, przede wszystkim wilgoć, szybko uszkodzą taki telewizor. Dlatego możemy wybierać spośród modeli wodoodpornych, dostosowanych do montażu właśnie w łazienkach. Najlepsze miejsce do montażu telewizora to oczywiście ściana. Wtedy telewizor zajmuje mało miejsca i można go swobodnie zamontować nawet w małej łazience. Wodoodporne modele telewizorów są wyposażone w zaawansowane systemy umożliwiające bezawaryjną pracę nawet w wilgotnych pomieszczeniach. System Anti-Fog umożliwia odprowadzenie pary wodnej z ekranu telewizora, a także zapewnia wodoodporność innych elementów, jak chociażby pilota czy głośników. Nawet jeśli pilot przez nieuwagę wpadnie nam do wanny z wodą, nie zostanie uszkodzony.telewizor do łazienki

Telewizory do łazienek mają też specjalnie dobrane napięcie 12 V, które zapewnia nam pełne bezpieczeństwo. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ połączenie prądu i wody może skończyć się tragicznie, a w łazience nie jest o to trudno. Jeśli chodzi o wielkość telewizorów do łazienek, możemy wybrać taki od 15 do nawet 26 cali. Zaleca się wybrać mniejszy odbiornik, jeśli mamy małą łazienkę lub zamierzamy go powiesić blisko wanny.

Montaż telewizora w łazience

A jak wygląda montaż takiego telewizora w łazience? Możemy wybrać jeden z dwóch sposobów – natynkowy lub podtynkowy. Tradycyjny montaż natynkowy jest możliwy, gdy łazienka jest już wykończona.telewizor do łazienki Na montaż podtynkowy należy zdecydować się jeszcze na etapie prac remontowych, gdyż ekran telewizora jest niejako wmontowany w ścianę, tworząc z nią spójną całość. W ten sposób możemy też ukryć wszystkie przewody, co będzie się prezentować estetyczniej i na pewno będzie dla nas bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.