idealna wanna

Wybieramy idealną wannę do naszej łazienki

Większość z nas, aranżując łazienkę, chce wyodrębnić w niej miejsce na wannę. Gdy łazienka jest nieduża, wymaga to dobrego planowania i przemyślenia, aby wanna się do niej zmieściła, a jednocześnie nie zabrała zbyt dużo przestrzeni. Czym się charakteryzuje wanna idealna? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Wanna idealna… czyli jaka?

Pierwszą i chyba najważniejszą kwestią przy wyborze wanny jest jej wielkość. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny: źle dobrana wanna okaże się za duża bądź za mała, przez co będzie niefunkcjonalna. Nie bez powodu na rynku można znaleźć wiele wanien o różnych wymiarach i kształtach – właśnie po to, by móc dobrać ją do swoich indywidualnych potrzeb. Wybierając odpowiednią wannę, pamiętajmy, że powinna ona być wygodna i funkcjonalna. Jeśli będzie za mała, kąpiel w niej nie będzie żadną przyjemnością. W małych łazienkach nie zawsze montaż wanny to dobry pomysł i musimy mieć to na uwadze.idealna wanna Kolejna ważna kwestia to to, czy wanna ma być zabudowana czy wolno stojąca. Wanny wolno stojące są prawdziwym hitem w klasycznych wnętrzach. Z gustownymi dodatkami, takimi jak złote nóżki przenoszą nas do innej epoki i nadają łazience naprawdę wykwintny wygląd. Ale taka wanna sprawdzi się wyłącznie w dużej i przestronnej łazience, gdzie będziemy mogli wyodrębnić strefę kąpielową i tam wstawić i dobrze wyeksponować wannę. W przypadku niedużych, nowoczesnych wnętrz zabudowana wanna narożna to bardziej praktyczne rozwiązanie.

Wanna idealna – z jakiego materiału?

Kwestią nieco uboczną, ale wciąż bardzo ważną jest to, z jakiego materiału będzie wykonana nasza wanna. Jest to ważne, gdyż każdy z nich nieco się od siebie różni i ma inne właściwości. Najpopularniejsze są oczywiście wanny akrylowe. Akryl to materiał lekki i elastyczny, dzięki czemu można z niego wyprodukować wanny o dowolnym kształcie – kwadratowe, owalne, a nawet asymetryczne. Mogą też mieć niestandardowe kolory.idealna wanna Niestety, wadą wanien akrylowych jest ich mała odporność na uszkodzenia i zarysowania. Bardziej odporne na tego typu uszkodzenia będą wanny stalowe bądź żeliwne. Są one jednak dość ciężkie i nieprzyjemnie zimne w dotyku, przez co znajdująca się w nich woda o wiele szybciej stygnie. Szukając wanny ekskluzywnej i oryginalnej, możemy zapoznać się z ofertą wanien drewnianych bądź z kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.