montaż

Jak zamontować akcesoria łazienkowe bez wiercenia?

Akcesoria łazienkowe pełnią ważną funkcję w łazience. Ułatwiają nam jej codzienne użytkowanie i pozwalają uporządkować wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Niestety, często ich montaż wiąże się z potrzebą wiercenia, co powoduje zniszczenie płytek. Czy można zamontować je bez wiercenia? Okazuje się, że jest to możliwe i bardzo proste!

Montaż bez wiercenia – co jest alternatywą?

Wbrew wielu opiniom, montaż bez wiercenia wcale nie jest gorszą czy mniej trwałą alternatywą. Nowoczesne sposoby montowania akcesoriów łazienkowych cechują się prostotą, ale i dużą wytrzymałością. Jednocześnie nie przyczyniają się do powstania trwałych zmian w glazurze i nie zaburzają wyglądu łazienki, gdy je odmontujemy. Jedną z takich sprawdzonych metod jest system montażu Power-Loc, polegający na wykorzystaniu specjalnego kleju do montażu na przykład wieszaków na ścianie.montaż W każdej chwili możemy je odczepić i przykleić gdzieś indziej, co jest bardzo wygodne. A do ich przymocowania nie potrzebujemy pomocy żadnego fachowca – sami spokojnie damy sobie z tym radę!

Specjalne akcesoria łazienkowe

W sprzedaży coraz częściej można spotkać nowoczesne akcesoria łazienkowe, takie jak wieszaki, półeczki czy haczyki, które w swojej budowie są już przystosowane do zamontowania bez potrzeby wiercenia. Mogą one posiadać na przykład specjalne przyssawki działające na różnych powierzchniach. montażDzięki temu po zamontowaniu będą się solidnie trzymać, a w razie potrzeby można swobodnie zmienić miejsce ich montażu. To bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

Zalety montażu bez wiercenia

Montaż bez wiercenia, nie tylko akcesoriów łazienkowych, ale ogólnie rozmaitych przedmiotów, jest bardzo praktyczny. Przede wszystkim jest o wiele prostszy, nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności oraz narzędzi. Poza tym nie niszczy struktury powierzchni, do której mocujemy dany przedmiot, dzięki czemu w każdej chwili można zmienić jego umiejscowienie. To bardzo dobre, gdy na przykład wynajmujemy mieszkanie, a jego właściciel nie zgadza się na wiercenie w płytkach łazienkowych. Mimo to mamy możliwość umocować potrzebne nam dodatki i akcesoria, i usunąć je przy wyprowadzce lub gdy przestaną być potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.