drzwi łazienkowe

Rodzaje drzwi łazienkowych

Wyposażając łazienkę, nie możemy zapomnieć o odpowiednim wyborze drzwi łazienkowych. Zwykle drzwi wewnętrzne staramy się dobrać tak, aby wyglądały tak samo i pasowały do całego mieszkania. Musimy jednak pamiętać, że w łazience szczególnie ważna jest dla nas prywatność, więc wybrane drzwi łazienkowe nie mogą być jedynie dopasowane kolorystycznie do innych drzwi w mieszkaniu. Dziś przedstawię Wam najpopularniejsze rodzaje drzwi łazienkowych.

Rodzaje wewnętrznych drzwi do łazienki

Wybór drzwi do łazienki będzie zależał od tego, w jaki sposób mają się otwierać, a co za tym idzie, ile przestrzeni zabiorą. Mogą to być drzwi otwierane w prawo, w lewo lub rozsuwane czy składane.

Tradycyjne i jednocześnie najbardziej popularne drzwi do łazienki to rozwierane drzwi, jedno lub dwuskrzydłowe, gdzie jedno skrzydło otwiera się przez obrót wokół osi pionowej, która przechodzi przez boczną krawędź skrzydła, w prawo lub w lewo. Przy zakupie drzwi trzeba wiedzieć, jakie są nam potrzebne, otwierane w prawo lub w lewo.

drzwi łazienkowe
Tradycyjne drzwi łazienkowe rozwierane z wentylacją u dołu.

Drzwi składane, inaczej łamane, różnią się od rozsuwalnych tym, iż ich skrzydło jest podzielone na kilka elementów. Gdy są zamknięte, wyglądają jak tradycyjne drzwi, niemniej przy otwieraniu nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, świetnie więc sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Drzwi przesuwne również nie potrzebują przestrzeni do otwierania, niemniej potrzebna jest wolna przestrzeń na ścianie. Można też wybrać drzwi przesuwne chowane w ścianę, ale o ich montażu trzeba pomyśleć już przy remoncie mieszkania, stawiając ścianki działowe.

drzwi łazienkowe
Drzwi przesuwne do łazienki.

Najlepsze drzwi do łazienki

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, w łazience potrzebna jest nam prywatność. Warto więc wybrać drzwi z kluczykiem lub innym zamykaniem, by korzystając z niej, gdy w mieszkaniu są inne osoby, móc zamknąć drzwi i czuć się swobodnie. Z tego samego powodu wybierzmy drzwi bez szybki, ewentualnie z szybą chropowatą, przez którą nie będzie nic widać. Łazienka to miejsce wilgotne, w której zbiera się gorąca para wodna. Warto więc wybrać drzwi łazienkowe umożliwiające wentylację, na przykład z otworami z kratką u dołu lub u góry. Pamiętając o tym wszystkim, zakup drzwi łazienkowych nie sprawi nam trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.