Łazienka w stylu loft

Dziś przedstawię Wam kolejną modną aranżację wnętrz łazienkowych – to łazienka w stylu loft, czyli surowe wnętrze rodem ze starej fabryki. Charakteryzuje się minimalizmem w kolorach i wyposażeniu, nadaje pomieszczeniu lekkości, nawet mimo małego i ciasnego wnętrza. Sprawdźmy więc, czym charakteryzuje się styl loft i jak można go zaprowadzić w swojej łazience.

Łazienka w stylu loft – kolory i dodatki

Kolorami dominującymi w tak urządzonej łazience to biel, czerń i szarość. Jeżeli mamy małą łazienkę, dobrze, by dominowały w niej jasne odcienie szarości i biel, a czerń stanowiła jedynie dodatek – wyraźny, ale nie przytłaczający nieduże wnętrze. Całość rewelacyjnie dopełnią dodatki w stylu industrialnym. Bardzo charakterystyczne są na przykład żarówki zwisające na dłuższym kablu z sufitu – bardzo kojarzą się z fabryką i świetnie oddają ten styl. Podobnie fajnie prezentują się fragmenty ścian z odkrytą czerwoną cegłą. Łazienka w stylu loft powinna też być wyposażona w duże okna, wysokie sufity i minimum dodatków – oczywiście w małej łazience jest to trudne do uzyskania, ale nie oznacza to, że ten styl nie sprawdzi się w małym wnętrzu.

łazienka w stylu loft
W łazience w stylu loft charakterystyczne są szorstkie i surowe faktury, takie jak cegły lub szare betony.

Oczywiście otwarta przestrzeń dodaje klimatu, ale w małej łazience można zastosować duże lustra, które optycznie powiększą łazienkę. Dla stylu loft charakterystycznym elementem są też szorstkie, surowe faktury, czyli ściany ze starej cegły lub szarego betonu. By zachować modny minimalizm, warto wykorzystać własną pomysłowość i stworzyć meble łazienkowe na przykład ze skrzynek po owocach pomalowanych na biało lub szaro. Jeśli jesteśmy odważni, możemy w formie ozdoby pozostawić wystające kable lub rury pomalowane na biało, które jeszcze bardziej kojarzą się z fabryką czy zakładem produkcyjnym.

łazienka
Minimalistyczne dodatki, takie jak lampy na długim wiszącym kablu, to ważny element stylu loft.

Taka łazienka to prawdziwy hit zwłaszcza wśród młodych osób, które lubią nowoczesność i minimalizm. Co ważne, taki styl łatwo zaprowadzić w swojej łazience bez większych wydatków. Wystarczy troszkę pomysłowości, by z przedmiotów codziennego użytku stworzyć idealne dodatki do łazienki w stylu loft.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.