bateria bidetowa

Rodzaje baterii bidetowych

W naszych łazienkach coraz częściej znajduje się miejsce na bidet, który zapewnia dodatkową możliwość dbania o higienę. Choć z wyglądu przypomina zwykłą toaletę, wyróżnia go specjalna bateria bidetowa umożliwiająca podmywanie się. Jakie rodzaje baterii bidetowych są dostępne na rynku? I jaką z nich wybrać?

Rodzaje baterii bidetowych

bateria bidetowaNa rynku możemy znaleźć kilka rodzajów baterii bidetowych – od najprostszych po rozbudowane, z dodatkowymi funkcjami. Podstawowe baterie to te przystosowane do montażu sztorcowego w przygotowanym fabrycznie w bidecie otworze. Posiadają metalowy korpus, uchwyt do regulacji ciśnienia i temperatury wody bądź kurki od ciepłej i zimnej wody, oraz wylewkę z dyszą.

Baterie podtynkowe są przeznaczone do instalacji na ścianie, na której ma być montowany bidet, a wyglądem mogą przypominać mini zestaw prysznicowy. Popularna nazwa tego rodzaju baterii to ‘bidetka’. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem, gdyż zapewnia maksimum wygody podczas korzystania z bidetu. Swobodne manewrowaniem strumieniem wody jest możliwe dzięki dyszy zamocowanej na elastycznym wężu, z wyglądu przypominającym właśnie prysznic.

bateria bidetowaZ myślą o małych łazienkach, gdzie wygospodarowanie dodatkowego miejsca na bidet może nastręczać pewnych trudności, stworzono podtynkową baterię bidetową do WC. Można z niej z powodzeniem korzystać w połączeniu ze standardową miską WC. To świetna alternatywa, gdy chcemy korzystać z zalet bidetu, ale w łazience nie mamy miejsca na jego osobny montaż.

Higienę na najwyższym poziomie zapewni nam z kolei bateria bidetowa wyposażona w słuchawkę. Również montuje się ją podtynkowo i zajmuje nieco więcej miejsca, niż klasyczna bateria bidetowa, niemniej zapewnia maksimum wygody i higieny podczas korzystania z bidetu.

Bateria bidetowa, a jej stylistyka

Dobierając baterię bidetową do swojej łazienki, warto też zwrócić uwagę na jej stylistykę. W dobrym guście jest, gdy wszystkie baterie w łazience – czy to umywalkowa, wannowa, prysznicowa czy bidetowa – pochodzą od jednego producenta i z jednego modelu. Większość producentów oferuje takie zestawy, w skład których wchodzą także baterie bidetowe. Dzięki temu tworzą one spójną, stylistyczną całość i nie zaburzają aranżacji naszej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.