cegła w łazience

Cegła w łazience – czy nadal modna?

Mówiąc o ponadczasowych stylizacjach wnętrz, mamy na myśli materiały i motywy, które bez względu na upływ czasu i zmieniającą się modę wciąż pozostają synonimem piękna i klasy. Takim materiałem wykończeniowym, również w łazience, który nadaje niepowtarzalnego klimatu, jest cegła.

Cegła w łazience – ponadczasowa i uniwersalna

Cegła to materiał budowlany znany i wykorzystywany od wieków. Jednak od pewnego czasu stał się też ceniony jako element dekoracyjny. Surowa ściana z czerwonych cegieł nie kojarzy się już z niedokończonym remontem, ale z zamierzonym efektem dekoracyjnym. Wiele osób celowo dekoruje cegłą jedną czy więcej ścian w pomieszczeniu, gdyż jest ona bardzo modna, a przy tym uniwersalna, jeśli chodzi o element wykończeniowy. Pasuje zarówno do stylu minimalistycznego i loft, jak i do pełnego zdobień i dodatków stylu glamour. cegła w łazienceW przypadku łazienek sprawdzi się zarówno w tych małych, jak i przestronnych. Często nie wymaga żadnych dodatków w postaci ram czy obrazów – sama w sobie stanowi ciekawą dekorację.

Ściana z cegły w łazience – jak o nią dbać?

Cegła w łazience z powodzeniem zastąpi płytki mozaikę czy panele, zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Świetnie współgra z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień, drewno czy szkło. Aby jednak cegła w łazience prezentowała się dobrze, należy o nią dbać. Na nasze szczęście nie pochłania wilgoci, nie wymaga więc specjalnej impregnacji, jak to jest w wypadku dodatków czy wykończeni drewnianych. Jest też odporna na wnikanie kurzu i brudu, nie trzeba więc jej czyścić specjalnie często i dokładnie. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga żadnego przygotowania. cegła w łazienceJeżeli odrywamy stary mur, musimy dokładnie pozbyć się tynku. Przyda nam się do tego celu ostra szczotka. Następnie dobrze jest poddać cegłę piaskowaniu, szlifowaniu i umyciu. Cegłę można zaimpregnować, by na dłużej wyglądała estetycznie. Możemy też ją pomalować na dowolny kolor, choć najpiękniej prezentuje się w swoim naturalnym, rdzawym odcieniu. Jeżeli jednak zdecydujemy się ją pomalować, wybierzmy mineralną farbę elewacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.