bidet

Bidet w domowej łazience – dlaczego warto?

Choć każdy z nas wie, czym jest bidet i do czego służy, wciąż w polskim społeczeństwie nie jest on popularnym elementem wyposażenia łazienki. Wpływ na to ma przede wszystkim metraż mieszkań, a zwłaszcza niedużych łazienek, gdzie z ledwością mieszczą się miska WC, umywalka i prysznic. Dlaczego warto jednak zdecydować się na montaż bidetu?

Zalety bidetu w łazience

Bidet to urządzenie bardzo praktycznie w życiu codziennym. Zdecydowanie ułatwia dbanie o higienę sfer intymnych bez potrzeby brania kąpieli w wannie czy pod prysznicem. Jest to bezpieczny sposób na podmycie, bez ryzyka upadku czy zachlapania wodą całej łazienki. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób starszych czy niepełnosprawnych, dla których każdorazowe korzystanie z wanny czy prysznica oznacza duży wysiłek. bidetBidet może z powodzeniem ułatwić samodzielne dbanie o higienę, gdy ograniczenia ruchowe dają się we znaki. To też świetny sposób na dbanie o higienę latem, gdy w ciągu dnia potrzebujemy się szybko odświeżyć. Bidet ma naprawdę wiele zalet.

Gdy brakuje miejsca na bidet

Wiele osób przyznaje, że montaż bidetu wymaga dodatkowego miejsca, często wiąże się ze stworzeniem instalacji podtynkowej w przypadku baterii podtynkowej i ogólnie jest dość problematyczny. W małej łazience jego montaż zabiera sporo cennego miejsca. Ale i na ten problem jest rozwiązanie. Producenci akcesoriów łazienkowych stworzyli tak zwane ‘bidetty’, baterie bidetowe montowane podtynkowo, które wyglądem przypominają małe zestawy prysznicowe i mogą współpracować ze zwykłą miską WC.bidet Montaż bidetty nie zabiera cennego miejsca, a do korzystania z niej nie potrzebujemy osobnego bidetu – wystarczy zamontować ją blisko zwykłej toalety, by móc z powodzeniem z niej korzystać. To dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na dodatkowej możliwości dbania o higienę, lecz nasza łazienka jest zbyt mała, by zamontować w niej tradycyjny bidet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.