luksfery

Pomysły na łazienkę z luksferami

Każdy z nas pragnie urządzić łazienkę w taki sposób, by była jednocześnie modna i funkcjonalna. Szukamy więc wśród różnych materiałów pomysłów na modne wykończenia czy dodatki. Ostatnio da się zauważyć, że w modę wracają luksfery, czyli ścianki ze szklanych pustaków. Czy można wykorzystać w praktyczny sposób ten motyw w łazience? Jak najbardziej!

Pomysł z PRL-u przeniesiony we współczesność

Luksfery kojarzą nam się głównie z czasami PRL-u i bynajmniej nie kojarzą nam się z wystrojem łazienki, ale raczej klatek schodowych, budynków przemysłowych czy sklepów. Nie oznacza to jednak, że nie można podarować im drugiego życia i wykorzystać do aranżacji wnętrz naszych mieszkań. Dekoratorzy dostrzegają w luksferach spory potencjał, ponieważ ich odpowiednie zastosowanie może przynieść rewelacyjny efekt dekoratorski, a przy tym są one bardzo funkcjonalne i mogą zastąpić murowaną ścianę tam, gdzie jej nie ma, a gdzie by się przydała.

Kilka pomysłów na luksfery w łazience

Luksfery to świetne rozwiązanie w łazience, w której nie ma okien, a do której chcemy wpuścić trochę światła dziennego. Mogą też oddzielić kabinę prysznicową od reszty łazienki, tworząc jednocześnie motyw ozdobny. Klasyczne luksfery w połączeniu z ciemnymi płytkami łazienkowymi tworzą bardzo elegancki i tajemniczy wystrój.

luksfery
Luksfery w eleganckiej łazience.

Luksfery mogą też być ozdobione jakimiś motywami, na przykład kwiatowym, więc taka ściana ze szklanego pustaka w łazience stanowi świetną dekorację, która całkowicie wystarczy w minimalistycznym wnętrzu. Istnieją też kolorowe luksfery, na przykład żółte, czerwone czy zielone. Jeśli chcemy w swojej łazience zastosować te kolory, można wykorzystać luksfery kolorowe, aby nadać wnętrzu oryginalności i elegancji.

łazienka z luksferami
Łazienka z luksferami pomarańczowymi.

Z luksferów tworzy się nawet parawany nawannowe. Prezentują się one ładnie, estetycznie, są odporne na uszkodzenia oraz działanie wody, więc idealnie nadają się na materiał do wykonania parawanu nawannowego.

luksfery
Luksfery jako parawan nawannowy.

Warto poszukać inspiracji w Internecie i stworzyć swój własny, wyjątkowy projekt aranżacji łazienki. Czasami takie niecodzienne materiały, jak szklane pustaki, mogą idealnie prezentować się w naszej łazience. Zamiast więc uciekać się do znanych, bezpiecznych i nieraz nudnych rozwiązań, lepiej postawić na coś nowego i odkryć potencjał wnętrza własnej łazienki, która stanie się wtedy Twoim ulubionym pomieszczeniem w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.