łazienka

Wyjątkowa łazienka bez płytek

łazienkaRemontując i aranżując łazienkę, zwykle pierwsze, o czym myślimy, to wybór płytek łazienkowych. Jakoś tak się utarło, że jeśli łazienka, to płytki i kafelki, bo w przeciwnym wypadku w ściany szybko wda się wilgoć i powstanie pleśń. Czy jest to prawdą? Nie! Istnieje kilka alternatyw dla płytek w łazience, które warto wykorzystać, jeśli nie chcemy postępować według utartych schematów.

Łazienka bez płytek – jak?

Oczywiście producenci płytek i glazury łazienkowej proponują nam rozmaite warianty: płytki jednokolorowe i cieniowane, o różnych rozmiarach, matowe bądź z połyskiem, jednolite lub z wzorami. Można przy ich użyciu stworzyć oryginalną łazienkę, warto jednak pamiętać, że istnieją też inne materiały, które świetnie nadają się do wykończenia łazienki, a przy tym nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd i klimat. Mowa tu chociażby o kamieniu naturalnym, drewnie, szkle, a nawet specjalnych tapetach i farbach. Wystarczy tylko trochę pomysłowości!

Łazienka jedyna w swoim rodzaju

W łazience panuje specyficzny klimat, dlatego też materiały używane do jej wykończenia muszą być trwałe, odporne na wilgoć, wysokie temperatury i obicia. Płytki łazienkowe są stosunkowo drogie, dlatego wybierając inny materiał, możemy nierzadko obniżyć koszty remontu. Jednym z takich materiałów jest kamień naturalny. Doskonale zastępuje tradycyjną glazurę, gdyż jest twardy i bardzo odporny na uszkodzenia. Poza tym kamień sam z siebie posiada nietuzinkowe wzory, których nie da się podrobić, stwarza więc wyjątkowy, osobisty klimat w łazience. Można go kupić w formie małych płytek lub jednej dużej płyty, którą pokryjemy ścianę. Najczęściej wybieranym kamieniem do łazienki, i nie tylko, jest granit i marmur.

łazienka w granicie
Łazienka w granicie.

Może na początku nam się wydawać, że te materiały w ogóle nie pasują do łazienki, jednak przy właściwym dobraniu dodatków możemy uzyskać efekt iście królewskiego wnętrza. Granit to najtrwalszy materiał kamienny, nadaje się więc do wyłożenia podłogi i okolic wanny oraz prysznica, gdyż jest odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ wody i pary wodnej. Z kolei marmur występuje w różnych wersjach kolorystycznych, więc łatwiej dopasować do niego dodatki.

łazienka w marmurze
Nowoczesna łazienka w marmurze.

Ma przepiękną strukturę, którą widać najlepiej na dużych przestrzeniach, na ścianie lub podłodze, więc dobrze będzie wyglądać w dużej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.