oświetlenie

Najmodniejsze oświetlenie łazienki

Oświetlenie w łazience pełni ważną funkcję. Powinno być bardzo dobrze dobrane, by umożliwiało poranne wykonanie makijażu, ale też wieczorny relaks w wannie. Powinno nadać wnętrzu przytulności i lekkości, zwłaszcza. Jeżeli chodzi o małe łazienki. Ale nie tylko barwa wybranego światła ma znaczenie. Istotne jest też to, co towarzyszy światłu, a mianowicie lampa łazienkowa. Jak dobrać ją do aranżacji naszej łazienki?

Oświetlenie w łazience – jak dobrać?

Lampy łazienkowe, podobnie jak reszta wyposażenia, powinny ściśle współgrać z głównym stylem aranżacji łazienki. Ich przypadkowy dobór może sprawić, że nie tylko nie będą one pasować do wnętrza, ale wręcz będą przeszkadzać. Zbyt zabudowane i ciemne lampy mogą zabrać część cennego światła, przez co w łazience będzie ponuro. Z kolei zbyt duże i nisko zawieszone lampy mogą być wręcz niebezpieczne podczas codziennego korzystania z łazienki. oświetlenieZatem wybór konkretnego modelu lamp łazienkowych warto dobrze przemyśleć. Najpopularniejsze w łazience jest oświetlenie punktowe wykonane z halogenów lub kinkietów. To proste i praktyczne rozwiązanie zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Jeżeli jednak zależy nam na wykonaniu dodatkowo oświetlenia punktowego z ozdobną lampą bądź żyrandolem w roli głównej, warto pamiętać, by wisiał odpowiednio wysoko, aby nie stanowił zagrożenia.

Najmodniejsze lampy łazienkowe

Z uwagi na to, że od wielu sezonów w modzie jest styl minimalistyczny w łazienkach, również oświetlenie powinno być raczej proste i skromne. Ale wcale nie musi takie być. Równie dobrze możemy potraktować je jako główny element dekoracyjny i wyposażyć swoją minimalistyczną łazienkę w efektowną lampę łazienkową, która zachwyci swoim wyglądem i nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.oświetlenie

oświetlenie

Pamiętajmy przy tym o podstawowych zasadach ergonomii, a także o efekcie optycznego powiększenia lub pomniejszenia, na który oświetlenie łazienkowe ma niebagatelny wpływ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.