rustykalny stojak

Meble do łazienki w stylu eko

Powrót do ekologii, promowanie zdrowia, kontakt z naturą to obecnie dominujący trend w różnych dziedzinach życia i nie ominął on także spraw aranżacji wnętrz. Ekologia w tej dziedzinie wyrażać się może w stosowaniu rozwiązań oszczędzających energię czy wodę, ale przecież nie tylko na tym. Aby być bardziej eko, możemy też sięgnąć po naturalne materiały, które w łazience mogą zaskakiwać. Jednym z takich materiałów, ciągle niedocenionych jest wiklina.

wiklinowy pojemnik
wiklinowy pojemnik

Wiklina do łazienki

Czy wiklinowe dodatki sprawdzą się w naszej łazience. Przedmioty z tego materiału nie powinny być wprawdzie wystawione na bezpośrednie działanie wody, ale ponieważ wiklina lubi wilgoć, to na pewno zdadzą egzamin w wilgotnym i ciepłym środowisku łazienki. Zaletą dodatków z wikliny jest na pewno ich lekkość i w związku z tym możliwość łatwego przestawiania i łatwej zmiany aranżacji pomieszczenia.

W łazienkach znajdziemy najczęściej wiklinę pod postacią koszów na bieliznę, wazoników czy koszyków na drobiazgi. Są to elementy stosunkowo tanie i dające się „odmienić” na przykład przez ich przemalowania. Zmiana kolorów wiklinowych elementów wyposażenia jest bardzo modnym rozwiązaniem, często stosowanym w stylu skandynawskim i rustykalnym.

Nie tylko dodatki

wiklinowe dodatki
wiklinowe dodatki

Wiklina to nie tylko modne dodatki, ale z niej są wykonane naturalne i ekologiczne meble w postaci półek, czy nawet pasujących do wnętrza foteli. Wiklinowy fotel, na którym można wygodnie odpocząć może być na przykład cennym elementem aranżacji łazienki w postaci pokoju kąpielowego.

Wiklina jako materiał w stu procentach naturalny będzie się dobrze komponował w łazienkach, w których znajdują się drewniane meble i inne elementy wyposażenia.

Idąc tropem ekologicznym można wiklinową aranżację uzupełnić również o lubiące wilgoć rośliny, które będą naturalnym uzupełnieniem ekologicznego wystroju łazienki. Wiklinowe meble są niezwykle lekkie i ta ich cecha udzieli się pomieszczeniu, zwłaszcza w jasnym, dobrze oświetlonym, na przykład w łazienkach z oknem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.