gadżety łazienkowe

Ciekawe i praktyczne łazienkowe gadżety

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być możliwie jak najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie bezpieczne – tylko wtedy korzystanie z niej będzie przyjemne i swobodne. W takim funkcjonalnym urządzeniu łazienki bardzo pomóc mogą nam rozmaite gadżety łazienkowe mające usprawnić jej działanie. Poznajcie kilka najciekawszych pomysłów.

Oryginalne i praktyczne gadżety łazienkowe

Korzystanie z łazienki bez różnych dodatków było by bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Gdzie na przykład odkładalibyśmy mydło, gdybyśmy nie posiadali dozownika lub mydelniczki? Albo na czym wieszalibyśmy ręcznik do rąk dla gości, gdybyśmy nie mieli wieszaczków? Te podstawowe dodatki łazienkowe posiada każdy z nas. Są jednak też takie, na których zakup nie wpadlibyśmy od razu, a okazuje się, że mogą nam one bardzo ułatwić życie i codzienne korzystanie z łazienki. Oto kilka przykładów:

Uchwyt na suszarkę

gadżety łazienkowe

Dlaczego praktyczny? Przede wszystkim pozwala przechowywać suszarkę w bezpiecznych warunkach i bez plątania kabla. Zamiast odkładać ją za każdym razem w głąb szafki, lepiej zaopatrzyć się w taki uchwyt, przymocować go koło lustra i tam trzymać suszarkę. To o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie.

Mydelniczka z magnesem

gadżety łazienkowe

Zmorą korzystania z mydła w kostce jest jego rozmiękanie pod wpływem wody i zbieranie się jej w mydelniczce. Mydelniczka z magnesem umieszczona przy umywalce, sprawi, że mydło zawsze będzie suche, a mydelniczka będzie wyglądać estetycznie.

Kosz na pranie z podziałem

gadżety łazienkowe

Jeżeli posiadamy dużą łazienkę, z pewnością znajduje się w niej także miejsce na pralkę oraz kosz na pranie. Co kilka dni, chcąc zrobić pranie, musimy wyrzucić na podłogę wszystko, co się zebrało w koszu i posegregować na ciemne, jasne i kolorowe rzeczy. O wiele praktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup kosza z podziałem na ”ciemne” i „jasne” i „kolory”. Dzięki temu segregacja dokona się sama, a my zaoszczędzimy czasu, gdy będziemy chcieli wstawić pranie.

Kosz naścienny

gadżety łazienkowe

Posiadacze małych łazienek wiedzą, jak istotne jest mądre rozdysponowanie dostępną powierzchnią. Im więcej rzeczy uda nam się umieścić na ścianach, a nie na podłodze, tym lepiej. Z tego względu często wybieramy podwieszane meble oraz podwieszaną ceramikę łazienkową. Możemy również wybrać taki kosz na śmieci! Kosz zamontowany na ścianie nie zabiera powierzchni podłogi, i jest niewielki, co w łazience jest zupełnie wystarczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.