Rodzaje hydromasażu

Zgodnie z obietnicą, kontynuuję temat wanien z hydromasażem. Dziś opowiem pokrótce o rodzajach hydromasażu. Warto mieć tę wiedzę zanim wybierzemy się do sklepu po jej kupno, gdyż wybór jest naprawdę spory, a osoby niezaznajomione z tematem mogą mieć wtedy spory problem z dokonaniem dobrego zakupu.

Rodzaje hydromasażu

Hydromasaż dzielimy na: wodny, powietrzny i wodno-powietrzny.

masaż wodnyPodstawowym jest masaż wodny. Polega on na tym, iż z dysz umieszczonych na bokach wanny oraz podłożu w okolicy stóp wypływa woda pod ciśnieniem. Skuteczność takiego masażu nie zależy od wysokości ciśnienia, lecz od ustawienia dysz, które są ruchome. Możemy więc dostosować je do swoich potrzeb.

Masaż powietrzny działa podobnie, jak masaż wodny, tyle że z dysz wydostaje się sprężone powietrze, ponadto dysze umieszczone na dnie wanny nie są ruchome.masaż powietrzny

Natomiast masaż wodno-powietrzny, jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie dwa powyższe systemy. To bez wątpienia najbardziej intensywny rodzaj masażu, a jego dodatkową zaletą jest to, iż sami możemy regulować włączanie poszczególnych dysz – wodnych lub powietrznych.wodno powietrzny

Ale oprócz rodzajów hydromasażu istotne są też systemy sterowania nimi.

Systemy sterowania

Systemy sterowania są dwa: pneumatyczny, czyli ręczny oraz elektroniczny. Ten pierwszy polega na uruchamianiu hydromasażu za pomocą guzika. Powoduje on włączenie pompy powietrznej lub wodnej i w ten sam sposób też je wyłączamy.

System elektroniczny jest nieco droższy i występuje tylko w luksusowych wannach z hydromasażem. Jest on znacznie bardziej rozbudowany niż system pneumatyczny, gdyż pozwala programować temperaturę wody, sekwencję włączania dysz, czas kąpieli, a nawet ustawienia oświetlenia na kolorowe bądź zwykłe. Do wanny z systemem sterowania elektronicznym zwykle otrzymujemy pilot, którym wykonujemy powyższe czynności.

Wanna z hydromasażem to dla wielu osób zbędny wydatek, ale mówią tak tylko ci, którzy nie mieli jeszcze okazji z niej korzystać. Każdy użytkownik hydromasażu zapewnia, że to doskonały sposób na relaks we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.