wanna wolno stojąca

Łazienka z wanną wolnostojącą

Wiele osób, wyposażając swoją łazienkę, decyduje się na montaż wanny. Wybór spośród wanien jest obecnie bardzo bogaty, dzięki czemu, niezależnie od tego, czy posiadamy małą, czy dużą łazienkę, możemy znaleźć wannę idealną. W dużych łazienkach pięknie prezentują się wanny wolnostojące. Ale jak zaplanować montaż tej wanny?

Wanna wolnostojąca – retro czy nowoczesna?

Wanna wolnostojąca, zresztą całkiem słusznie, kojarzy się z luksusem i wygodą. Korzystanie z takiej wanny jest wygodne głównie dlatego, że można do niej swobodnie wejść z każdej strony, łatwiej też posprzątać wokół niej. Ponadto wanny wolnostojące są zwykle bardziej przestronne, często nawet dwuosobowe. Dysponując dużym wnętrzem, wart wybrać taką wannę wolnostojącą, gdyż może ona stanowić także wspaniały element dekoracyjny. Obecnie szczególnie modne są wanny w stylu retro: na lwich, zdobionych nóżkach w kolorze białym, srebrnym lub złotym. Idealnie pasują nie tylko do dużych, ale i małych łazienek. Wanny retro nie posiadają obudowy, dzięki czemu wyglądają zgrabnie i lekko.

wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca w stylu retro.

Wanna wolnostojąca nowoczesna ma zwykle pełny kształt, a wykonana jest z akrylu, kamienia lub konglomeratu. Wanny akrylowe posiadają obudowę nadającą opływowy kształt, ale taką obudowę można też wykonać samodzielnie, na przykład z pomocą drobnej mozaiki. Bardzo modne są ostatnio lustrzane płytki, które nadają wannie naprawdę wyjątkowy i oryginalny wygląd.

wanna
Nowoczesna wanna wolnostojąca.

Dodatki do wanny wolnostojącej

Kupując wannę wolnostojącą, trzeba też dobrać do niej odpowiednią baterię. Bardzo dobrze będzie do niej pasować bateria wolnostojąca, spośród których wybór jest naprawdę bogaty. Istnieją baterie kwadratowe, geometryczne, a także wyprofilowane i wygięte w miękki łuk.

bateria wolnostojąca
Bateria wolnostojąca.

W wypadku wanny asymetrycznej baterię również należy zamontować asymetrycznie. By uzyskać ten efekt, już w fazie tworzenia projektu należy uwzględnić wszystkie te rozwiązania, by doprowadzić odpowiednie instalacje wodno-kanalizacyjne. Natomiast wanny retro zamontowane pod ścianą nie wymagają skomplikowanych instalacji, wystarczy bateria ścienna jedno lub wielootworowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.