mała łazienka

Łazienka w małym mieszkaniu

Mała łazienka to często najbardziej niefunkcjonalne pomieszczenie w mieszkaniu. Mało ustawne, często bez okna. Jak więc mimo małej przestrzeni wyposażyć łazienkę w funkcjonalny i ładny sposób? I czy jest to w ogóle możliwe?

Wyposażenie małej łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym musi znaleźć się miejsce na kilka podstawowych urządzeń sanitarnych, takich jak sedes, kabina prysznicowa bądź wanna oraz umywalka. Aby zmieścić je w niedużej łazience, warto wykorzystać dostępne rozwiązania dla małych wnętrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla małej łazienki jest wbudowanie umywalki w blat, pod którym znajdą się meble łazienkowe. Dzięki temu dostępna przestrzeń zostanie dobrze wykorzystana – znajdziemy miejsce na umywalkę i blat, a jednocześnie na meble łazienkowe, które również są niezbędne. A wszystko w jednym miejscu.

mała łazienka
Umywalka montowana na szafce łazienkowej pozwala lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń w łazience.

Dodatkowo gdy na ścianie przy umywalce umieścimy duża tafle lustro, optycznie powiększymy całe wnętrze. Z odpowiednim oświetleniem nawet mała łazienka może wydawać się dzięki temu przestronniejsza.

Wanna czy prysznic?

Dylematem, z którym spotykają się posiadacze małej łazienki jest to, czy zamontować w niej wannę czy prysznic. Wiele przemawia za tym, by jednak wybrać kabinę prysznicową, głównie dlatego, że jest ona mniejsza i bardziej funkcjonalna. Ale czy oznacza to, że miłośnicy długich kąpieli w wannie muszą z niej zrezygnować tylko dlatego, że posiadają małą łazienkę? Nie! Istnieją wanny narożne i asymetryczne o pomniejszonych wymiarach, które idealnie nadają się do małej łazienki. Warto je także wyposażyć w przydatne akcesoria (do zobaczenia tutaj)

mała łazienka
Narożna kabina prysznicowa to dobry wybór do małej łazienki.

Nie zajmują tak dużo miejsca, a nadal są wygodne. Innym ciekawym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie potrafi się zdecydować na jedną z tych opcji, jest połączenie cech wanny i prysznica poprzez parawan nawannowy. Dzięki niemu możemy zarówno cieszyć się kąpielami w wannie, jak i brać szybkie prysznice na stojąco, bez obawy zachlapania wodą całej łazienki. Jak widać, nawet mała łazienka może być atrakcyjna i komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.