prysznic bez brodzika

Prysznic bez brodzika – jaki odpływ wybrać?

Prysznic bez brodzika to coraz częściej spotykane rozwiązanie w naszych domach. I nic dziwnego, ma przecież wiele zalet – od nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu po łatwość w utrzymaniu w czystości. Jednak decydując się na prysznic bez brodzika, musimy wybrać jeden ze sposobów montażu odpływu prysznicowego. Do wyboru mamy odpływ liniowy, ścienny lub punktowy. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Odpływ prysznicowy liniowy

Odpływ liniowy w prysznicu bez brodzika nadaje łazience nowoczesnego charakteru i optycznie ją powiększa. Krótko mówiąc, to wbudowana w podłogę rynienka lub kanał przykryta rusztem, czyli kratką, znajdującą się na poziomie posadzki. Z całości zamontowanego systemu widoczny jest tylko ruszt. Odpływ liniowy może stanowić ozdobę łazienki, gdy wykonamy go w modnym kolorze (np. matowa czerń do łazienki w stylu loft) czy też dodatkowo zamontujemy wzdłuż niego oświetlenie LED.

prysznic bez brodzika

Odpływ liniowy zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom łazienki, także dzieciom, osobom w podeszłym wieku czy osobom niepełnosprawnym, gdyż eliminuje podwyższenie w postaci brodzika, które często bywa powodem upadków i urazów. Taki prysznic o wiele prościej też utrzymać w czystości. System odwodnienia liniowego także jest łatwy w czyszczeniu. Ruszt można zdejmować, co pozwala wyczyścić elementy systemu osadzone głębiej. Poza tym możemy zdecydować się na model syfonu wyjmowanego, co również znacznie ułatwi dbanie o jego czystość.

Odpływ prysznicowy ścienny

Odpływy prysznicowe montowane na ścianie również mają wiele zalet. Podobnie, jak odpływ liniowy, są mało widoczne, dzięki czemu nie burzą estetyki łazienki. Doskonale pasują do minimalistycznej łazienki, poza tym montaż takiego odpływu nie wymaga ingerencji w strukturę posadzki, dlatego może być montowany w łazienkach z podłogówką.

prysznic bez brodzika

Ponadto odpływ ścienny jest znacznie łatwiejszy w czyszczeniu, gdyż nie gromadzi się w nim tyle brudu i osadu, co na przykład w odpływie liniowym na podłodze.

Odpływ prysznicowy punktowy

Odwodnienie punktowe w prysznicu bez brodzika to po prostu odpływ wbudowany w posadzkę z przykryciem w postaci kratki. Formą może przypominać odpływ liniowy, jednak te dwa rozwiązania nieco się od siebie różnią. Aby zapewnić sprawny odpływ wody z podłogi, odpływ punktowy musi być zamontowany w taki sposób, aby wokół niego znajdował się lekki spadek podłogi, ze wszystkich stron. Dzięki temu woda nie będzie się zbierać, lecz na bieżąco będzie spływać do kanalizacji.

prysznic bez brodzika

Jakie zalety ma punktowy odpływ prysznicowy? Jest łatwy w montażu, jak i czyszczeniu. Jego minimalistyczny wygląd sprawia, że nie zaburza on aranżacji łazienki i doskonale pasuje do kabin prysznicowych typu walk-in.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.