kabina prysznicowa

Jak prawidłowo konserwować kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe i w ogóle sanitarne wyposażenie łazienki to urządzenia, z których mamy korzystać intensywnie, ale i przez dłuższy czas. Aby rzeczywiście było to możliwe, ze swej strony musimy dbać o właściwą pielęgnację i ich konserwację. Jak więc dbać o kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa – codzienna pielęgnacja

Wiele osób ma zwyczaj regularnie myć kabinę prysznicową. Jedni robią to średnio raz w tygodniu, inni po każdej kąpieli. Częste i dokładne mycie kabiny prysznicowej pozwala uniknąć powstawania trudnych w usunięciu zacieków, zażółceń czy kamienia. Niemniej jednak czyszczenie jej nieodpowiednimi środkami może dać odwrotny efekt – kabina będzie wyraźne porysowana, a przez to straci swoją powłokę ochronną i szybko się zużyje. O czym więc pamiętać, czyszcząc prysznic? Po pierwsze, zawsze używajmy do tego celu specjalnie przeznaczonych ściereczek oraz detergentów. By nie uszkodzić szyb oraz samoczyszczącej warstwy, która jest już standardem w nowoczesnych kabinach, absolutnie nie stosujmy silnych środków produkowanych na bazie alkoholu, rozpuszczalnika bądź acetonu. Unikajmy także preparatów z dodatkiem drobin ściernych czy odkamieniaczy. Najlepiej wybierać naturalne, delikatne preparaty bez silnych, chemicznych dodatków.

kabina prysznicowa
Myjąc kabinę prysznicową, pamiętajmy, by używać wyłącznie środków do tego przeznaczonych, bez właściwości ścieralnych czy odkamieniających.

Podobnie wybierajmy delikatne i miękkie ściereczki – niewskazane są nawet gruboziarniste zmywaki czy ściereczki z mikrofazy. Dobrym pomysłem na szybkie, skuteczne i ekologiczne umycie kabiny prysznicowej może być wykorzystanie roztworu z wody i octu. Świetnie nadaje się do pielęgnacji powierzchni szklanych, jak i usuwania zabrudzeń z brodzika czy baterii prysznicowej.

Kabina prysznicowa – okresowa konserwacja

Jak każdy sprzęt, również kabina prysznicowa wymaga, by co jakiś czas uważniej jej się przyjrzeć i dokonać prac konserwacyjnych. Dzięki temu drobne uszkodzenia nie przemienią się w usterkę nie do naprawy, a co za tym idzie, unikniemy przedwczesnej i kosztownej wymiany brodzika bądź nawet całej kabiny. Zaleca się, by przynajmniej raz do roku dokładnie oczyścić zawiasy, rolki i szyny prowadzące. Po osuszeniu ich należy nałożyć na nie cienką warstwę wazeliny technicznej. Dzięki temu elementy te będą pracować sprawniej, mimo upływu czasu. Dobrze też co jakiś czas sprawdzić szczelność kabiny prysznicowej i w razie potrzeby wykonać dodatkowe uszczelnienia.

kabina prysznicowa
Regularna konserwacja sprawi, że kabina prysznicowa nie będzie wymagała kosztownych napraw czy przedwczesnej wymiany.

Dzięki codziennej pielęgnacji i okresowej konserwacji nasza kabina prysznicowa będzie wyglądać jak nowa, nawet po kilku latach intensywnego użytkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.