łazienka

Pomysły na nowoczesną łazienkę

Remont łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy musimy samodzielnie zdecydować, jak ją urządzić. Musimy nie tylko wybrać elementy wyposażenia i miejsce ich montażu, ale także styl aranżacji. Co dziś jest w modzie? Gdzie szukać inspiracji? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na nowoczesną, a jednocześnie funkcjonalną łazienkę.

Nowoczesne aranżacje łazienki

Łazienki nowoczesne to najczęściej łazienki minimalistyczne. Co to oznacza? Zrównoważone kolory, mała ilość dodatków, proste faktury mebli i urządzeń sanitarnych. We wnętrzach typu loft dominują naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, co nadaje wnętrzom nieco surowego wyglądu. Można je ocieplić zielonymi roślinami w dużych donicach, ciepłym oświetleniem czy imponującym lustrem w grubej, zdobionej ramie. Ilość dodatków powinna być jednak ograniczona. Oto kilka pomysłów na łazienki w nowoczesnych aranżacjach:

łazienka

łazienka

łazienka

łazienka

Inne trendy łazienkowe

W łazienkach nowoczesnych bardzo często wykorzystuje się drewniane meble. Odpowiednio zaimpregnowane mogą nam służyć wiele lat i wciąż wyglądać jak nowe. Pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i minimalistycznych. Innym modnym dodatkiem w łazience są duże lustra. W małych łazienkach lustro może zająć nawet całą ścianę. Wygląda to bardzo efektownie, a przy tym pozwala optycznie powiększyć łazienkę. Jeszcze inny trend to LED-owe oświetlenie umiejscowione na przykład w lustrze, wokół wanny, w podwieszanym suficie lub fugach. Takie oświetlenie oczywiście pełni funkcję oświetlenia pomocniczego, niemniej wygląda bardzo ciekawie i pozwala stworzyć w łazience intymny nastój.

łazienka

łazienka

łazienkaTo oczywiście tylko niektóre z wielu pomysłów, jakie można wykorzystać, urządzając swoją łazienkę. Pamiętajmy, by nie podążać ślepo za modą, ale wyposażyć łazienkę tak, byśmy my czuli się w niej komfortowo i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.