łazienka dla gości

Łazienka dla gości – pomysły na aranżacje

Budując i urządzając dom, wiele osób ze względów praktycznych postanawia zaaranżować pokoje gościnne oraz dodatkową łazienkę dla gości. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, gdy posiadamy dużą rodzinę, która często nas odwiedza i u nas nocuje. W jaki sposób zaaranżować łazienkę dla gości, by nie wydać zbyt dużo pieniędzy, ale by była ona przytulna i elegancka?

Łazienka gościnna – jakie funkcje pełni?

Łazienka gościnna różni się nieco od łazienki dla domowników. Przede wszystkim dla gości jest ona nieco „obca”, nie będą się oni w niej czuć tak swobodnie, jak u siebie. Dlatego trzeba zaaranżować ją tak, by zapewnić naszym gościom maksimum intymności i swobody. łazienka dla gościTaka dodatkowa łazienka przeznaczona dla osób z zewnątrz da również nam więcej swobody, gdyż nie będziemy musieli dbać o to, by w swojej osobistej łazience schować pewne rzeczy na czas przybycia gości. Ta łazienka dla domowników jest zamknięta przed światem zewnętrznym, co jest komfortowo zarówno dla nas, jak i dla gości. Jeśli już mówimy o komforcie użytkowania, dobrze też jeszcze przy budowie domu czy jego remoncie wybrać odpowiednie usytuowanie takiej łazienki. Otóż dobrze, gdy znajduje się ona gdzieś na uboczu, a najlepiej jeśli można do niej się dostać bezpośrednio z pokoju gościnnego – to tworzy swego rodzaju apartament, dając naszym gościom jeszcze więcej swobody i komfortu.

Aranżacja łazienki dla gości

Nie bez znaczenia jest też zaaranżowanie gościnnej łazienki. Z uwagi na to, że docelowo mają z niej korzystać różne osoby, dobrze by jej stylistyka i kolorystyka była raczej neutralna. Dzięki temu każdy będzie się w niej czuć dobrze. Sprawdzą się jasne, pastelowe odcienie, a także biel i szarości. Warto postawić na minimalizm, z drugiej jednak strony nie chcemy stworzyć wrażenia, że oszczędzamy na naszych gościach. Dlatego nie oszczędzajmy, jeśli chodzi o jakość użytych materiałów wykończeniowych czy urządzeń sanitarnych.

łazienka dla gości
Łazienka gościnna powinna być elegancka, gustowna, ale i funkcjonalna.

łazienka dla gości

Niech nasi goście, korzystając z niej, będą mogli naprawdę się zrelaksować i odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Jeżeli łazienka dla gości ma niewielkie wymiary, lepiej postawić na jej funkcjonalność i zamiast montować w niej wannę, która zdominuje całą przestrzeń, zamontujmy kabinę prysznicową. W łazience dla gości kluczowa sprawa to czystość. Aby sobie to ułatwić, wybierzmy podwieszaną ceramikę łazienkową i podwieszane meble. Dzięki temu będziemy mieć łatwiejszy dostęp do podłogi, jak i dolnych partii tych elementów wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.