Lustra łazienkowe

Lustrom zawsze przypisywano funkcję magiczną. Prawdą jest, że bez lustra nie ma ładnej nastrojowej łazienki. Lustro odpowiada za dekorację wnętrza łazienki za nastrój w pomieszczeniu. Trzeba pamiętać, że lustro to nie tylko szklana tafla, to sprawa zasadnicza i niebagatelna. Wybór lustra wiąże się ściśle z wielkością łazienki oraz wyborem oświetlenia do niej. Lustro jest także zasadniczym elementem budowania przestrzeni w łazience (zwłaszcza małej). Na szczęście pomysłów na lustra łazienkowe może być tyle ile łazienek. W wyborze lustra nie ma tu żadnych ograniczeń, ale jest z pewnością kilka zasadniczych kwestii.

Montaż lustra nad umywalką nablatową
Montaż lustra nad umywalką nablatową

Jakie lustro do małej łazienki?

Lustro do łazienki, powinno mieć grubość minimum 4 mm, jest świetnym narzędziem optycznego jej powiększania, co dotyczy zwłaszcza małych łazienek. Jeśli zatem mamy do zagospodarowania małą łazienkę powinniśmy wybrać taflę o możliwie dużej szerokości, która zadziała jak poprzeczne paski na koszuli czyli poszerzy nam pomieszczenie. Podstawowym rozwiązaniem w niedużej łazience jest również zastosowanie dwóch luster na przeciwległych ścianach, które odbijając się nawzajem stworzą wrażenie większej przestrzeni. Jeśli zależy nam na podkreśleniu tego efektu powinniśmy wybrać raczej lustro bez ramy. Dzisiaj kiedy taflę można dociąć w każdy kształt z dokładnością do milimetra, można umieścić lustro we wnęce służącej jednocześnie za półeczkę zrobioną na przykład z impregnowanych, odpornych na wilgoć płyt gipsowo kartonowych. Rama lustra powinna być dopasowana stylem do stylu w jakim urządzamy łazienkę i tak na przykład w łazience w stylu vintage świetnie sprawdzi się secesyjna ażurowa rama na przykład z motywem kwiatowym.

Większa łazienka więcej możliwości.

Małe lustro łazienkowe
Małe lustro łazienkowe

W większej łazience lustro nie będzie ściśle służyło przede wszystkim powiększaniu przestrzeni, a może pełnić rolę bardziej dekoracyjną. Im więcej powierzchni lustrzanych w łazience tym lepiej, lustro podwaja przecież ilość światła. W łazience o nietypowym kształcie możemy pobawić się tworząc za pomocą luster iluzję dodatkowej przestrzeni. W dużej łazience oprócz tradycyjnego lustra nad umywalką możemy zakryć lustrem nawet całą ścianę choć należy unikać przesady i zawsze pamiętać o dobrym wyeksponowaniu luster za pomocą dopasowanego oświetlenia. O tym jak prawidłowo oświetlić lustro w łazience napiszę wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.