Meblujemy małą łazienkę

Łazienki w naszych mieszkaniach to miejsca mające specjalne znaczenie. Przede wszystkim dlatego, że od łazienki zaczynamy i w łazience kończymy dzień. Tym bardziej ważne jest ich przemyślane i harmonijne urządzenie, aby wprawiały nas w dobry nastrój. Niewielu z nas ma tak naprawdę wpływ na wielkość łazienki w budowanym mieszkaniu podczas jego projektowania na desce kreślarskiej architekta. Dostając do dyspozycji małą łazienkę mamy jednak sporo narzędzi, aby za ich pomocą optycznie powiększyć to niewielkie, ale bardzo ważne pomieszczenie.

Po pierwsze, szanujmy i wykorzystujmy przestrzeń

szafka łazienkowa
szafka łazienkowa

Wybierając meble łazienkowe z przeznaczeniem do małego pomieszczenia kierujmy się nie tylko funkcjonalnością, ale także stylem wybieranych mebli, który powinien być możliwie jednolity. Wielu ekspertów doradza, aby w małym pomieszczeniu wypróbować niewielkie meble o asymetrycznych kształtach, ale dość prostych w formie. Mała łazienka wymaga, aby większość kosmetyków i łazienkowych utensyliów schować w szafkach, dzięki czemu natłok przedmiotów nie będzie sprawiał wrażenia bałaganu. Do tego celu w małej łazience możemy wykorzystać przestrzeń pod umywalką, obudowując ją niewielką nawet szafką oraz przestrzeń pod wanną, wkomponowując w jej obudowę szuflady lub szafki. Obowiązkowe są szafki wiszące, przynajmniej jedna taka nad umywalką, pozwalające ukryć najbardziej podręczne z drobiazgów. Zresztą mniej lub bardziej designerskich pomysłów na łazienkowe meble nie brakuje, będziemy poświęcać im więcej miejsca w kolejnych wpisach.

 

  Po drugie, zaszalej z kolorem, fakturą i materiałem

 praktyczne szafki łazienkowe
praktyczne szafki łazienkowe


Nie jest tajemnicą, że niezbyt intensywne kolory na przykład pastelowe zielenie i błękity mogą w małej łazience działać cuda. Dobrze w roli kolorów optycznie powiększających pomieszczenie sprawdzają się biele, beże typu kawa z mlekiem, oraz kolory o zimnych odcieniach. Ponadto połyskujące, laminowane, odbijające światło powierzchnie frontów i blatów to kolejny trik optycznie powiększający pomieszczenie. Szukając mebli do małej łazienki warto szukać również nowoczesnych materiałów. Półprzezroczyste szkło, luksfery czy pleksa sprawią wrażenie lekkości i przestrzeni na której uzyskaniu nam tak przecież zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.