łazienka dla gości

Jak optycznie powiększyć wnętrze łazienki?

Mała łazienka może stanowić duże wyzwanie, jeśli chodzi o jej wyposażenie i aranżację. Warto poszukiwać sposobów, które pozwolą nam optycznie powiększyć wnętrze, a także wyposażyć je w taki sposób, aby łazienka była funkcjonalna i jednocześnie przytulna. Ważną rolę w tej kwestii odgrywają lustra, które są niezbędne w każdej łazience i które mogą skutecznie powiększyć optycznie wnętrze.

Lustro w łazience, a jej optyczne powiększenie

Odbicie lustrzane może sprawić wrażenie, że łazienka jest dwa razy większa niż w rzeczywistości. Odpowiednio wykorzystane lustra wraz z wyposażeniem mogą sprawić, że łazienka będzie się prezentować o wiele lepiej – będzie się wydawać bardziej przestronna i przytulna. Jednym ze sposobów jest połączenie lustra i fototapety z perspektywą. To gwarancja optycznego powiększenia wnętrza. Fototapeta z krajobrazem wprowadza swoistą głębię do pomieszczenia, zaś jej lustrzane odbicie pozwala podwoić ten efekt. Dzięki temu łazienka wyda nam się o wiele bardziej przestronna. łazienkaNajlepiej sprawdza się usytuowanie prostopadle jednego elementu względem drugiego, dzięki czemu fototapeta lub ozdobny kafelek ma „przedłużenie” w lustrzanym odbiciu. Innym pomysłem na optyczne powiększenie wnętrza łazienki jest wykorzystanie dużej tafli lustra, która zakryje jedną z bocznych ścian. Odbijająca się w nim przestrzeń da wrażenie, że mamy o wiele więcej miejsca wokół siebie. Przy okazji duże lustro okaże się praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Znaczenie oświetlenia łazienkowego

Lustra to kluczowy element wyposażenia, jaki pozwoli nam optycznie powiększyć łazienkę. Ale równie ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Warto zdecydować się na oświetlenie punktowe, znajdujące się nad poszczególnymi strefami w łazience, na przykład nad wanną lub kabiną prysznicową, nad toaletą oraz nad umywalką. Takie rozwiązanie sprawi, że łazienka nie będzie ponura, ale jednocześnie nie będzie też przytłumiona zbyt jasnym światłem centralnym. łazienkaNowoczesnym i modnym rozwiązaniem jest też oświetlenie LED znajdujące się w fugach lub wokół sprzętów sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.