soft loft

Łazienka w stylu soft loft

Soft loft to styl aranżacji wnętrz inspirowany wnętrzami starych, pofabrycznych budynków. Cechuje go surowy klimat, minimalizm i użycie takich materiałów, jak beton i cegła. Łazienka w stylu soft loft to jeden z modniejszych trendów aranżacyjnych. Czym charakteryzuje się taka łazienka?

Łazienka w stylu soft loft

Styl loft i soft loft pasuje zarówno do dużej, jak i mniejszej łazienki. Jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać także w małej łazience w bloku. Cechami charakterystycznymi stylu soft loft jest surowość wnętrza podkreślona wystającymi kablami ze ścian lub widoczne uzbrojenie. Na ścianach dominuje goła cegła oraz beton. Oczywiście wszystko to jest przemyślanym elementem dekoracyjnym, dając niepowtarzalny klimat. Łazienki w stylu soft loft nie należą do krzykliwych, kolorowych czy przytulnych. Panują tu stonowane kolory, najczęściej różne odcienie szarości. Dodatki są również w stonowanych kolorach, na przykład klasycznie białe lub czarne.soft loft Industrialny chłód typowy dla wnętrz soft loft można ocieplić dodatkami z drewna lub imitacji drewna. Sprawdzą się też dodatkowe elementy wyposażenia w kolorze miedzi, które nadadzą wnętrzu stylu.

Wyposażenie łazienki w stylu soft loft

Ważną rolę w stylistyce łazienki pełnią także podstawowe elementy wyposażenia, czyli urządzenia sanitarne i meble łazienkowe. Te również warto wybrać pod kątem surowego klimatu stylu loft. Świetnie będą do niego pasować wanna wolnostojąca lub przeszklona kabina prysznicowa bez brodzika, stanowiąca kwintesencję minimalizmu typowego dla loftu. Pasować będą również aluminiowe grzejniki, metalowe regały oraz wiszące szafki w odcieniach szarości. soft loftDo tego nowoczesne oświetlenie w postaci odkrytych dużych żarówek zawieszonych na metalowych łańcuchach. Efekt może być naprawdę niesamowity. To oczywiście jeden z wielu pomysłów na styl soft loft w łazience. Warto szukać inspiracji, by stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną aranżację swojej łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.