wanna i prysznic

Wanna i kabina prysznicowa w łazience

Urządzając łazienkę, zwykle musimy zadecydować o jej umeblowaniu. Dochodzi do tego wybór między kabiną prysznicową, a wanną. Dla wielu to jeden z trudniejszych wyborów, ponieważ oba te sprzęty mają swoje zalety i są funkcjonalne. Ale czy naprawdę trzeba rezygnować z któregoś z nich, jeśli zależy nam na obu? Odpowiedni plan może sprawić, że nawet w stosunkowo niedużej łazience z powodzeniem zmieścimy i prysznic, i wannę!

Nowoczesna łazienka przełamuje stereotypy

Już od wielu lat, z sezonu na sezon, zmieniają się trendy w wyposażeniu łazienek, a co za tym idzie, nasze myślenie o tym wyjątkowym wnętrzu. Coraz chętniej próbujemy nietypowych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o aranżację, jak i wyposażenie sprzętami. Kiedyś po prostu wybieraliśmy między wanną, a prysznicem. Dziś, mając na uwadze własną wygodę, możemy sobie pozwolić zarówno na kabinę prysznicową, jak i wannę. Oczywiście mając większą łazienkę, mamy większe pole do popisu, a montaż obu sprzętów nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Problem może się zacząć, gdy łazienka jest niewielka. W takim wypadku przemyślane działanie to podstawa. wanna i prysznicPrzede wszystkim warto wydzielić strefę kąpielową od reszty łazienki. O ile to możliwe, oddzielmy całkowicie toaletę od pokoju kąpielowego. Czasem wystarczy postawienie jednej ścianki, przy której zostanie zamontowana kabina, a z drugiej strony wanna. Takie rozplanowanie przestrzeni w łazience daje nam jeszcze odpowiednią ilość miejsca na montaż mebli łazienkowych, jak i innych niezbędnych sprzętów sanitarnych.

Parawan nawannowy, czyli wanna i prysznic w jednym

Jeżeli nasza łazienka naprawdę jest na tyle mała, że zastanawiamy się, jak zmieścić w niej niezbędne sprzęty, może nam się wydawać, że wanna pozostaje w strefie niespełnionych marzeń. Ale niekoniecznie! Obecnie na rynku można dostać wanny narożne i asymetryczne, a nawet wykonywane pod wymiar. Na wannie z kolei możemy zamontować parawan nawannowy, który pozwoli nam korzystać także z prysznica bez obawy, że zachlapiemy wodą całą łazienkę.wanna i prysznic Takie rozwiązanie to dobry kompromis między niewielką przestrzenią, a chęcią posiadania wanny i prysznica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.