aranżacja łazienki

Zmiana aranżacji łazienki tanim kosztem

Remont łazienki może nam się kojarzyć z ogromnym wydatkiem. Sama wymiana sprzętu sanitarnego czy położenie nowych płytek może kosztować więcej niż reszta drobnych zmian i napraw. Niemniej istnieje możliwość zmiany aranżacji łazienki niewielkim kosztem, trzeba jednak wykazać się odrobiną pomysłowością. Aby ułatwić Wam to zadanie, podpowiadamy kilka praktycznych rozwiązań, które niskim kosztem pozwolą całkowicie odmienić wygląd Waszej łazienki!

Chcesz zmienić wygląd łazienki? Do dzieła!

Jeżeli Twoja łazienka jest jeszcze w całkiem dobrym stanie, ale znudziła Ci się jej aranżacja, nie musisz wykonywać generalnego remontu. Czasami wymiana kilku elementów wyposażenia może wystarczyć, by nadać jej świeżego wyglądu. Może to być nowa zasłonka prysznicowa, dywanik, rolety czy akcesoria łazienkowe, np. dozownik na mydło.

łazienka
Czasem dobranie kilku oryginalnych dodatków do łazienki może całkowicie odmienić jej wygląd.

Pomóc może też dobranie kilku skromnych, ale trafionych dodatków, jak chociażby eleganckie świeczki na brzegu wanny, obraz na ścianę czy ozdobny wazonik. Pomysłów jest naprawdę wiele. Ale co zrobić, gdy chcielibyśmy nieco bardziej zmienić wygląd łazienki, na przykład zmienić kolor ścian czy podłogi?

Proste rozwiązania, świetny efekt

Jeżeli stara terakota nie pasuje do obecnego lub planowanego wystroju łazienki, wcale nie musimy jej całkowicie wymieniać. Nowe płytki można ułożyć na starych, pod warunkiem, że podłoże będzie dobrze oczyszczone i całkowicie suche. Jeszcze prostsze, a przede wszystkim tańsze rozwiązanie to elastyczna wykładzina łazienkowa, która zakryje starą terakotę. Obejdzie się bez brudnych prac remontowych, takich jak klejenie płytek czy fugowanie.

łazienka
Starą terakotę można szybko zakryć elastyczną wykładziną o oryginalnym motywie i kolorach.

Poza tym tak wykonana podłoga jest cieplejsza, co w łazience ma duże znaczenie. Istnieje bogata paleta kolorów i wzorów takich wykładzin, więc na pewno znajdziemy wśród nich tę idealnie pasującą do naszej łazienki.

Innym kosztownym elementem wyposażenia łazienek są meble. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na ich całkowitą wymianę, szczególnie gdy są zintegrowane z innymi elementami wyposażenia, na przykład umywalką. Możemy jednak odnowić ich wygląd, wymieniając jedynie konkretne części, które są już zużyte, np. fronty szafek, drzwiczki, nóżki czy uchwyty. Niektóre sklepy budowlane oferują taką sprzedaż. Zdecydowanie taniej i łatwiej wymienić jedynie przód szafki łazienkowej niż cały zestaw mebli. W ten sposób możemy uzyskać efekt świeżości, a także zmienić styl łazienki.

łazienka
Wymiana frontów szafek łazienkowych całkowicie odmieni ich wygląd niedużym kosztem.

To tylko dwie z mnóstwa możliwości zmiany aranżacji łazienki niedużym kosztem. Dlatego zanim zdecydujemy się na drogi remont, upewnijmy się, czy nie da się w pomysłowy sposób odnowić posiadane już sprzęty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.