meble łazienkowe

Pomysły na meble łazienkowe

Meble łazienkowe stanowią ważną część jej wyposażenia. Wybór takich mebli może jednak nie być łatwy, gdyż trzeba je dopasować do kilku czynników, między innymi wielkości łazienki, ilości osób korzystających z łazienki, a także stylu aranżacji. Jak więc dobrać odpowiednie meble łazienkowe? Sprawdźmy!

Rola mebli łazienkowych

Aby dobrze dobrać meble łazienkowe do swojej łazienki, musimy zastanowić się, w jakim celu mają nam służyć. W większości przypadków służą one do przechowywania różnych akcesoriów łazienkowych, jak kosmetyków czy środków czystości.

meble łazienkowe
Półki wiszące idealne do małej łazienki.

Niektórzy przechowują w nich również chemię, czyli proszki, płyny do płukania itp., lub świeże ręczniki. Jeśli tylko nasza łazienka jest na tyle duża, warto kupić większy zestaw mebli, by to wszystko faktycznie schować. Im mniej rzeczy i przedmiotów znajduje się na widoku, tym bardziej minimalistyczne, a dzięki temu uporządkowane wnętrze. Istotną rzeczą, która ma wpływ na wybór mebli łazienkowych jest także to, czy posiadamy dzieci. Jeśli tak, warto zdecydować się również na półki wiszące i tam trzymać środki chemiczne, które mogłyby zaszkodzić dzieciom.

Meble do nowoczesnej łazienki

Styl nowoczesny jest obecnie bardzo modny we wnętrzach, zwłaszcza łazienkowych. Charakteryzuje się surowością wystroju, a także barw. Dominują tu: biel, czerń, szarość, beż. Jeśli chodzi o meble do nowoczesnej łazienki, charakteryzują się one prostotą połączoną z elegancją i funkcjonalnością. Szafki najczęściej mają prostokątną formę i nie posiadają elementów ozdobnych.

meble łazienkowe
Nowoczesna podwieszana szafka łazienkowa z kolorze białym.

Takie meble sprawdzą się zarówno w małej, jak i przestronnej łazience. Do małych łazienek idealnie będzie pasować wąska szafka stojąca z szufladami, na której można też umieścić umywalkę nablatową. Warto też w pełni wykorzystać miejsce na ścianach, wybierając proste półki, na których umiejscowimy kosmetyki czy perfumy. Z kolei w dużej łazience świetnie wygląda ciąg mebli wbudowanych w blat na jednej ścianie. To rozwiązanie nadaje wnętrzu przytulności, a jednocześnie pozwala dobrze wykorzystać przestrzeń. Na blacie można bowiem umieścić dwie umywalki a nad nimi duże lustro.

meble łazienkowe
Nowoczesne meble łazienkowe wbudowane pod blat.

To umożliwi dwóm osobom na raz swobodnie korzystać z łazienki. A w szafkach pod blatem możemy schować wszystkie potrzebne rzeczy w uporządkowany sposób – najlepiej gdy każdy członek rodziny posiada swoją jedną szafkę i tam trzyma wszystkie swoje rzeczy. Takie meble łazienkowe w pełni spełnią swoją funkcję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.