bateria termostatyczna

Baterie termostatyczne – jakie są ich zalety?

Dobór baterii łazienkowych to bardzo ważna sprawa, choć może wydawać się, że są one jedynie drobnym dodatkiem. Tymczasem to, na jaką baterię się zdecydujemy, może wpłynąć na wiele kwestii, między innymi oszczędzania wody. W ostatnim czasie popularne stają się baterie termostatyczne. Co je wyróżnia? Jakie mają zalety?

Baterie termostatyczne – co je wyróżnia?

Bateria termostatyczna, jak sama nazwa wskazuje, posiada wbudowany mechanizm termostatyczny odpowiadający za mieszanie ciepłej i zimnej wody. Jego zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury wody pomimo zmian ciśnienia. Oznacza to, że po ustawieniu konkretnej temperatury wody na pokrętle regulacji, po każdym włączeniem baterii uzyskamy wodę o tej temperaturze. Nie będziemy musieli za każdym razem ustawiać jej od nowa. Temperaturę w bateriach termostatycznych można ustawiać między 15, a 60 stopni Celsjusza z dokładnością do 1 stopnia. To umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie żądanej temperatury w dość krótkim czasie.bateria termostatyczna Poza tym większość modeli tych baterii posiada specjalne zabezpieczenie przed niezamierzonym podwyższeniem temperatury. Kiedy może się ono sprawdzić? Na przykład gdy mamy małe dzieci i mogłyby one poparzyć się gorącą wodą. Montaż takiej baterii w umywalce z pewnością okaże się bardzo praktyczne. Oprócz tego baterie termostatyczne posiadają izolację termiczną i akustyczną, dzięki czemu nie nagrzewają się pod wpływem przepływu gorącej wody. Ale to nie jedyne zalety wyboru baterii termostatycznych.

Co z ekonomią?

Wiele osób, decydując się na baterie termostatyczne w swojej łazience kieruje się głównie chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Jak to możliwe? Chociaż sam zakup baterii termostatycznej nie należy do najtańszych wydatków, jej użytkowanie może zmniejszyć zużycie wody, a co za tym idzie, rachunki za wodę. Oszczędność wynika przede wszystkim ze skróconego czasu potrzebnego na ustawienie temperatury wody. W tradycyjnych bateriach trzeba to robić za każdym razem, co zawsze wiąże się z laniem bieżącej wody zanim uzyskamy odpowiednią temperaturę.bateria termostatyczna Takiej wody nie zużyjemy, ale niestety trzeba za nią zapłacić. Bateria termostatyczna umożliwia ustawienie temperatury wody bez potrzeby jej lania w tym czasie – jest to możliwe dzięki pokrętle regulacji z wypisanymi wartościami temperatury. Co więcej, po jej ustawieniu zawsze woda będzie w tej temperaturze, nie trzeba więc jej ponownie ustawiać. Wszystko to sprawia, że baterie termostatyczne są bardzo praktycznym dodatkiem do łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.