sufit napinany

Sufit napinany w łazience

Jak w wielu dziedzinach, również w kwestii aranżacji łazienki trendy dość szybko się zmieniają i nieraz mogą nas zaskoczyć. Szukając inspirujących rozwiązań do swojej łazienki, warto przyjrzeć się jednemu z ciekawych motywów wykończenia, mianowicie napinany sufit. Co to takiego?

Napinany sufit – o co chodzi?

Sufit napinany to nazwa, która w pierwszej chwili może niewiele nam mówić. Co więc oznacza? To rodzaj sufitu podwieszanego, pod którym w łatwy sposób można ukryć niedoskonałości i nierówności na suficie. Wykonanie go jest zdecydowanie prostsze i szybsze niż próba wyrównania i wygładzenia sufitu. Niemniej sufit napinany to rozwiązanie dużo ciekawsze niż zwykły sufit podwieszany. Wykonuje się go z elastycznego materiału transparentnego PVC, który rozpina się na profilach podczas nagrzewania łazienki. Dzieli się go na trzy rodzaje: sufit napinany podświetlany, sufit napinany z gwiezdnym niebem oraz sufit napinany z nadrukiem.

sufit napinany
Sufit napinany z nadrukiem.
sufit napinany
Sufit napinany z podświetleniem.

Szczególnie ten ostatni rodzaj to świetny sposób na oryginalną aranżację łazienki. Możemy wybrać dowolne zdjęcie, które dopasuje się do wnętrza łazienki czy też jej charakteru. Bardzo imponujące może być na przykład zdjęcia z wnętrza oceanu – taka grafika nie tylko wpasowuje się w klimat łazienki, ale robi też wrażenie. Z kolei sufit napinany podświetlany może jednocześnie stanowić główne oświetlenie łazienki.

Zalety napinanego sufitu w łazience

Producenci materiałów do wykonania sufitu napinanego dają na swoje produkty aż 10 lat gwarancji. To rozwiązanie to również gwarancja dla nas – w szybki i czysty sposób zmieniamy wygląd łazienki, pozbywamy się problemu, jakim jest nierówny czy brudny sufit bez potrzeby malowania. Poza tym materiał na sufit napinany jest trwały, odporny na wilgoć, nie odkształca się ani nie przemaka. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu przy następnym remoncie, jeżeli zależy nam na świetnych efektach przy minimalnym wkładzie pracy, czasu i umiejętności remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.