oświetlenie w fugach

Nowoczesna łazienka: oświetlenie w fugach

Wybór oświetlenia do łazienki to ważna sprawa. Może ono pełnić również funkcję dekoracyjną. Popularnym ostatnio trendem w nowoczesnych łazienkach jest oświetlenie w fugach. Świetlne punkty tworzą piękną imitację rozgwieżdżonego nieba, co daje rewelacyjne efekty i wygląda bardzo gustownie i elegancko.

Oświetlenie łazienkowe w fugach – pomysły

Oświetlenie umiejscowione w fugach spełnia głównie funkcję dekoracyjną. Z tego względu, oprócz niego, musimy zapewnić jeszcze jedno źródło światła, które będzie odpowiadało naszym potrzebom w codziennym korzystaniu z łazienki. Poza tym oświetlenie w fugach można zamontować właściwie w każdym miejscu. Zatem każdy z nas może pozwolić sobie na tę innowację! Takie podświetlenie można na przykład zastosować na podłodze, na ścianach, a nawet w prysznicu! Jak to możliwe? Otóż wykorzystywane przy montażu światłowody nie przewodzą prądu i są wodoszczelne, dlatego ich montaż w miejscu, gdzie mogą mieć bezpośredni kontakt z wodą, nie jest w żadnym stopniu niebezpieczny.

oświetlenie w fugach
Oświetlenie światłowodowe to wspaniała dekoracja do łazienki.

Oświetlenie światłowodowe może być również zamontowane w wannę, a konkretnie w jej obudowę lub w jacuzzi. Dzięki nim kąpiel będzie o wiele bardziej odprężająca, gdyż stworzą w łazience wyjątkowy, intymny klimat.

Montaż oświetlenia światłowodowego

Montaż tego typu oświetlenia w łazience nie należy do skomplikowanych. Prace należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego miejsca na montaż generatora światła. Co uwzględnić przy wyborze takiego miejsca? Przede wszystkim musi to być miejsce, do którego później będziemy mieć swobodny dostęp. Generator światła jest urządzeniem, które należy konserwować co jakiś czas. Jego zadaniem jest określić długość potrzebnych światłowodów. Następnie musimy stworzyć plan poprowadzenia światłowodów, kierując się zasadą, że każdy punkt to jeden światłowód. Gdy już stworzymy plan prac i montażu, można przystąpić do części praktycznej, czyli położenia światłowodów. Znajdują się one w specjalnym kleju, który jednocześnie tworzy swoisty płaszcz ochronny.

oświetlenie
Wiązki światłowodów z generatorami LED.

Jeżeli szukasz niecodziennych, nowoczesnych rozwiązań do swojej łazienki, oświetlenie światłowodowe w fugach to jedno z nich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.