łazienka w stylu hampton

Łazienka w stylu Hampton

Urządzanie łazienki to dla wielu nie lada wyzwanie. Dlaczego? Gdyż łazienka to nie tylko miejsce, które powinno ładnie wyglądać – należy też zachować zasady ergonomii w taki sposób, by korzystanie z niej było proste i bezpieczne. Poza tym łazienki często są najmniejszymi pomieszczeniami w mieszkaniu (zwłaszcza w bloku), dlatego trzeba też odpowiednio dobrać aranżację, by ją optycznie powiększyć. Stylem, który zdecydowanie sprawdzi się w małej łazience jest Hampton. Poznajmy go lepiej.

Styl Hampton – trochę historii

Skąd w ogóle wzięła się nazwa Hapton dla tego rodzaju aranżacji łazienkowej? Otóż pochodzi ona z połączenia nazw pewnych dwóch nadmorskich miejscowości Southampton i East Hampton leżących na Long Island. To miejsce, gdzie zamożni Amerykanie wznosili swoje letnie rezydencje, w których spędzali wakacje. Luksus panujący w tych rezydencjach dalece odbiegał od skromnego wystroju domów położonych na wybrzeżu. W efekcie powstał nowy trend łączący oba sposoby aranżacji wnętrz. Był to kompromis pomiędzy eleganckimi, luksusowymi wnętrzami, a klimatem nadmorskiego wybrzeża.

łazienka w stylu hampton
Styl Hampton to połączenie elegancji z klimatem nadmorskiego wybrzeża.

Można się więc spodziewać, że wnętrza urządzone w stylu Hampton są eleganckie i szykowne, a jednocześnie swojskie i przytulne. To tak naprawdę mieszanka różnych stylów, na przykład nowoczesnej klasyki, tradycyjnego stylu angielskiego, stylu rustykalnego, a także elementów marynistycznych i typowych dla aranżacji domków letniskowych. Kolorystyka wnętrz w stylu Hampton nawiązuje do nadmorskich klimatów, są to więc głównie biel i pastelowe odcienie koloru niebieskiego.

Łazienka w stylu Hampton

Ze względu na lekkość, schludność i elegancję wnętrz w stylu Hampton, idealnie sprawdzi się on w łazience. Dobrze wyposażona łazienka to miejsce, w którym nie tylko chcemy dbać o swój wygląd i higienę, ale również zrelaksować się po ciężkim dniu. Nawiązanie do nadmorskich wybrzeży i domków letniskowych ułatwi nam stworzenie iście urlopowego klimatu.

łazienka w stylu hampton
W łazience w stylu Hampton dominuje biel, a także odcienie brązu i niebieskiego.

Jak już wspomnieliśmy, w stylu Hampton dominują jasne barwy, a łazienka najlepiej prezentuje się cała w bieli. Biel można przełamać dodatkami w kolorach beżu, brązu lub granatu. W tej aranżacji świetnie sprawdzają się też elementy drewniane, na przykład podłoga czy blat nad meblami łazienkowymi, gdyż również nawiązują do natury, a przy tym ą bardzo eleganckie, wręcz ponadczasowe.

łazienka w stylu hampton
Biała łazienka w stylu Hampton

Trzeba przyznać, że styl Hampton zarezerwowany jest dla osób odważnych, którzy w połączeniu różnych, pozornie nie pasujących do siebie stylów, ujrzą spójną całość i będą potrafili przenieść tę wizję na swoją łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.