romantyczna łazienka

Romantyczna łazienka – jak ją zaaranżować?

Dla wielu z nas minimalistyczna łazienka wydaje się chłodna i mało przytulna. Tymczasem, jeśli chcemy się w niej odprężyć po ciężkim dniu, bardzo ważny jest nasz odbiór aranżacji i wyposażenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco ocieplić jej wizerunek i nadać jej romantycznego wydźwięku. Jak urządzić romantyczną łazienkę?

Romantyczna łazienka – sekret tkwi w dodatkach

Na romantyczną atmosferę w łazience wpływ mają przede wszystkim dodatki. To sprawia, że każda łazienka może stać się przytulna, bez przeprowadzania remontu. Oczywiście łatwiej stworzyć taki nastrój w łazienkach z pastelowymi kolorami, ale te minimalistyczne też mają duże szanse. Od czego więc zacząć? Wszelkiego rodzaju świeczki, ozdobne akcesoria czy bogato zdobione wykończenia to sedno romantycznej aranżacji. romantyczna łazienkaJeżeli w łazience jest okno, nie może w nim zabraknąć zwiewnej, romantycznej zasłony. Ważną rolę pełnią też lustra w ozdobnych ramach, które dodatkowo powiększą optycznie wnętrze w małej i ciasnej łazience. Oczywiście do romantycznej aranżacji najbardziej pasuje gustowna wanna, najlepiej wolnostojąca, na złotych, zdobionych nóżkach. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na taki luksus. romantyczna łazienkaAle kabina prysznicowa wcale nie zaburzy romantycznej aranżacji – wystarczy, że nie będzie posiadać brodzika, a wokół niej ustawimy gustowne lampiony ze świeczkami, które pozwolą stworzyć przyjemny, intymny klimat.

Kolorystyka w romantycznej łazience

Jak w każdej aranżacji, również w tej kluczową rolę odgrywa także kolorystyka. Powinna ona być jasna, raczej w odcieniach pastelowych. Doskonale prezentuje się biel skomponowana na przykład z odcieniami lawendowymi, błękitnymi i piaskowymi. Meble łazienkowe stylizowane w starym drewnie, muśnięte białą farbą to fantastyczny dodatek do romantycznej łazienki.romantyczna łazienka Do tego można dobrać urocze, wiklinowe koszyki na przechowywanie potrzebnych w łazience akcesoriów. Taka łazienka będzie więc bardzo przytulna, klimatyczna, a jednocześnie funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.