brodzik

Brodzik – czym się kierować przy jego wyborze?

Kabina prysznicowa i brodzik to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Na rynku można spotkać coraz większy i bardziej różnorodny wybór tych urządzeń, mniej lub bardziej dobrych jakościowo oraz atrakcyjnych cenowo. Czym się więc kierować, szukając odpowiedniego brodzika prysznicowego? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Brodzik prysznicowy wysokiej jakości – czyli jaki?

Wbrew pozorom, o tym, czy brodzik jest solidnie wykonany i z dobrej jakości materiałów, nie świadczy wcale jego wysoka cena lub znany producent. Najlepiej, gdy sami możemy to ocenić na podstawie kilku ważnych kryteriów. Czym się odznacza wysokiej jakości brodzik? Podstawą jest materiał, z jakiego go wykonano.

1. Wykonany z akrylu. Produkty akrylowe do łazienek są dziś wszechobecne i właściwie większość brodzików jest dziś wykonywanych właśnie z tego materiału. Dlaczego jest najlepszy? Akryl to materiał lekki, bardzo plastyczny, a jednocześnie odporny na zniszczenia, wilgoć i zarysowania. Poza tym jest ciepły i miły w dotyku. Co istotne, przedmioty wykonane z akrylu, w tym brodziki bardzo łatwo się czyści.

brodzik
Brodzik akrylowy

Zatem brodziki akrylowe są najbardziej funkcjonalny, pamiętajmy jednak, że nawet wśród nich mogą trafić się produkty niskiej jakości. Często po niedługim czasie użytkowania mają tendencję do matowienia oraz żółknięcia. Dlatego unikajmy produktów zbyt tanich lub od niesprawdzonych producentów.

2. Wykonany ze stali. Stal to równie wytrzymały materiał, z którego powstają brodziki prysznicowe. Do ich czyszczenia można stosować nawet agresywną chemię bez obawy o zniszczenie.

brodzik
Brodzik stalowy

Dlatego czyszczone przez wiele lat wciąż mogą prezentować się naprawdę dobrze, a jeśli na powierzchni pojawią się zarysowania, można je zakryć specjalnymi środkami.

3. Wykonany z konglomeratu (sztucznego marmuru). Tego rodzaju brodziki posiadają wiele zalet: są odporne na zarysowania, nie ważą dużo, są przyjemne w dotyku. Świetnie komponują się z nowoczesną i minimalistyczną łazienką.

brodzik
Brodzik z konglomeratu

Dzięki temu, że występują w różnych wersjach kolorystycznych, możemy zdecydować się na bardziej oryginalny model niż w klasycznej bieli.

Jak kupować brodzik?

Kupując brodzik prysznicowy osobno od całej kabiny, istnieje ryzyko niedopasowania. Dlatego najlepiej i najbezpieczniej, gdy wybieramy produkty tego samego producenta lub całą kabinę prysznicową wraz z brodzikiem. Dzięki temu unikniemy problemów wynikających z niedopasowania na wymiar lub utrudnień w montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.