łazienka w cegle

Pomysły na wykorzystanie cegły w łazience

Każdy z nas, wyposażając swoje mieszkanie, szuka rozwiązań oryginalnych i jednocześnie praktycznych. Do niedawna łazienka była miejscem, w którym ciężko było sobie wyobrazić rozwiązanie inne niż płytki na ścianach i podłodze czy biała ceramika łazienkowa. Dzisiaj jednak projektanci wnętrz kochają eksperymentować, co w efekcie daje nam projekty naprawdę ciekawych i inspirujących łazienek oraz praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest zastosowanie cegły w łazience, która prezentuje się bardzo oryginalnie. Jak można wykorzystać ten materiał w aranżacji łazienki?

Cegła w łazience – gdzie i jak ją zastosować?

Cegła to bardzo charakterystyczny materiał, który kojarzy nam się z surowymi wnętrzami typu loft i pasuje do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Pasuje do wnętrz rustykalnych, nawiązując do naturalnych materiałów z lokalnych surowców czy też do wnętrz w stylu industrialnym, cechujących się prostotą i czystością. Cegła doskonale komponuje się z kolorami takimi, jak: biel, czerń, szarość, beż, brąz.

łazienka w cegle
Cegła to materiał, który świetnie komponuje się z bielą, czernią czy szarością i beżem.

W łazience sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i podłodze i doskonale zastąpi płytki. Niemniej cegła, ze względu na swój nieregularny kształt, daje wrażenie trójwymiarowości i odbija światło, optycznie pomniejszając wnętrze. Dlatego tego typu wykończenie sprawdzi się raczej w dużych łazienkach, gdyż nada im bardziej przytulnego wymiaru.

Inspiracje na łazienkę z cegłą

Aby wykończenie łazienki cegłą robiło wrażenie, warto w ten sposób ozdobić jedynie jedną ścianę lub jej część i zestawić ją w kontraście do gładkich, jasnych ścian. Taka ceglana ściana może znaleźć się przy wannie, umywalce lub innym centralnym punktem łazienki. Cegła będzie świetnie komponować się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień bądź beton, a także z ceramiką, glazurą lub współczesną grafiką na ścianie. Bardzo popularne w aranżacji łazienek są w ostatnim czasie cegły białe. W połączeniu z białą ceramiką łazienkową i meblami daje typowo minimalistyczne wnętrze.

łazienka w cegle
Białe cegły to hit, jeśli chodzi o wyposażenie nowoczesnej, minimalistycznej łazienki.

Aby wprowadzić do takiej białej łazienki trochę ciepła, warto wprowadzić kolorowe elementy lub dodatki z materiałów takich, jak szkło, drewno bądź stal. Jak widać, wykorzystanie cegieł w łazience jest jak najbardziej wskazane i daje duże pole do popisu osobom twórczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.