pralka

Jak ustawić pralkę w łazience?

Pralka to jeden ze sprzętów gospodarstwa domowego, który montujemy w łazience. Nie każdy może pozwolić sobie na zaadaptowanie osobnego pomieszczenia na pralnię oraz suszarnię, dlatego też pralka jest elementem wyposażenia łazienki. Ale w jaki sposób ustawić pralkę, aby była ona cicha w trakcie użytkowania oraz byśmy mieli do niej łatwy dostęp?

Pralka w łazience – o czym pamiętać?

Pralki różnią się od siebie wielkością, a to jaki model pralki wybierzemy zależy głównie od naszych potrzeb, ale i dysponowanym miejscem na nią przeznaczonym. Jeżeli łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, warto już w trakcie remontu wyodrębnić miejsce na pralkę. Musimy przy tym pamiętać, że pralka jako urządzenie elektryczne, musi mieć w pobliżu dostęp do kontaktu elektrycznego. Poza tym musi być podłączona do punktu poboru wody oraz odpływu kanalizacyjnego. Niektórzy decydują się też na zabudowę pralki w meblach łazienkowych, gdyż takie rozwiązanie niesie za sobą walory estetyczne. Aby pralka pracowała cicho i nie przesuwała się podczas prania, musi stać na odpowiednio wypoziomowanej podłodze. Niektóre pralki posiadają nóżki, dzięki którym możemy ustawić pralkę idealnie prosto. Aby móc wygodnie użytkować pralkę, wokół niej powinna być dostateczna ilość wolnego miejsca, byśmy swobodnie mogli ją załadować przed każdym praniem.

pralka
Pralka w zabudowie pasuje do małej łazienki.
pralka
Pralka we wnęce.

Jeżeli pralka ładowana jest od góry, musimy pamiętać, by nad nią nie znajdowały się żadne elementy umeblowania. W takim wypadku wykluczone jest wbudowanie pralki pod blat. Z kolei jeśli pralka ładowana jest z przodu, musimy zapewnić odpowiednią ilość miejsca przed nią, by bez przeszkód móc otwierać i zamykać drzwiczki.

Pomysły na aranżację łazienki z pralką

Jeżeli nasza łazienka jest naprawdę niewielka, musimy dobrze przemyśleć, gdzie umieścić pralkę, aby nie zabrała ona zbyt dużo miejsca. W przypadku pralek ładowanych od przodu mamy możliwość pod lub nad nią umieścić jakiś schowek bądź pojemnik na rzeczy do prania – to oszczędzi miejsce i będzie bardzo praktyczne.

pralka
Pralka ze schowkiem na proszki czy inne akcesoria.

Dobrze też, gdy pralka kolorystycznie będzie dopasowana do reszty wyposażenia – jeżeli ceramika w łazience jest w kolorze białym, pralka również powinna być biała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.