mozaika

Mozaika łazienkowa – zastosowanie

Wykończenie łazienki to bardzo ważny element remontu. Wykonany z nieprawidłowych materiałów lub niedbale może spowodować, że pod wpływem wody, wilgoci i wysokich temperatur w łazience pojawi się pleśń. Jednym z popularnych sposobów na wykończenie wnętrza łazienki są płytki podłogowe i naścienne w postaci mozaiki. Jakie są jego zalety?

Mozaika w łazience – dlaczego warto?

Czym w ogóle jest mozaika? Mówiąc krótko, to dekoracja artystyczna wykonana z niedużych, różnokolorowych elementów. Mogą to być fragmenty szkła, kamienia i ceramiki – te ostatnie mają najczęściej zastosowanie w łazienkach. Mozaika w łazience ma bardzo uniwersalne zastosowanie – może stanowić jedynie akcent dekoracyjny lub stanowić jej dominujący element. Mozaika z płytek ceramicznych sprawdzi się w łazience również dlatego, że jest odporna na warunki w niej panujące, a więc wspomnianą już wilgoć i parę wodną.

mozaika
Mozaika ceramiczna.

Płytki mozaikowe to małe kwadraciki o wymiarach 1 do 3 cm i różnych kolorach, które są połączone ze sobą plastikową siatką lub specjalnym papierem. Takie płytki sprawdzą się zarówno na ścianie, jak i na podłodze, nadając wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Zastosowanie i zalety mozaiki łazienkowej

Chociaż mozaika najczęściej stosowana jest na ścianach i podłogach, ma ona znacznie szersze zastosowanie. Można ją wykorzystać do pokrycia fragmentów brodzików prysznicowych, obudowy wanny, a także na blatach umywalkowych, ramach luster czy zabudowach systemów podtynkowych. Idealnie sprawdzą się jako elementy ozdobne i listwy wykończeniowe. Praktycznie może okazać się położenie mozaiki ceramicznej w miejscach narażonych na wilgoć, na przykład nad wanną lub umywalką. Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka rodzajów mozaiki. Oto te najpopularniejsze:

• ceramiczne;
• z kamienia naturalnego;
• szklane;
• z macicy perłowej;
• metalowe;
• drewniane;
• z kamieni półszlachetnych.

mozaika
Mozaika w łazience nowoczesnej.
mozaika
Mozaika w łazience rustykalnej.

Mozaika sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych i rustykalnych, jak i nowoczesnych i minimalistycznych. To prawdziwy hit w łazienkowych trendach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.