wanna wolnostojąca

Baterie do wanny wolnostojącej – przegląd

Wanna wolnostojąca to bardzo oryginalny dodatek w dużej łazience. Odpowiednio wyeksponowana może stanowić prawdziwe domowe SPA. Decydując się na zakup takiej wanny, musimy mieć na uwadze, że w jej przypadku zupełnie inaczej wygląda instalacja wodno-kanalizacyjna oraz montaż baterii łazienkowej. Jaki rodzaj baterii należy wybrać do wanny wolnostojącej?

Montaż wanny wolnostojącej

Wanna wolnostojąca prezentuje się niezwykle elegancko, niemniej jej montaż jest o wiele bardziej skomplikowany niż montaż tradycyjnej wanny przyściennej. Jeszcze na etapie remontu musimy dobrze zaplanować instalację wodno-kanalizacyjną, by system odwodnienia prawidłowo funkcjonował. Poza tym wanny wolno stojące i obudowy do nich są znacznie droższe niż inne modele wanien. Taka wanna powinna też idealnie współgrać z armaturą.

wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca to bardzo atrakcyjny element wyposażenia łazienki.

Widać więc, że wanna wolnostojąca „gra pierwsze skrzypce”, jeśli chodzi o stylistykę wnętrza łazienki i tak naprawdę wszystkie inne elementy powinny być do niej dopasowane – zarówno ich wygląd, kolorystyka, jak i sposób rozmieszczenia poszczególnych sprzętów sanitarnych i mebli łazienkowych. Równie ważny jest dobór odpowiedniej baterii do wanny wolnostojącej.

Baterie łazienkowe do wanien wolnostojących

Najpowszechniejsze baterie do wanien wolnostojących są stojące baterie wannowe. Wśród nich mamy do wyboru kilka modeli, na przykład jedno- lub dwuuchwytowe oraz termostatyczne. Możemy też wybrać spośród różnych kolorów baterii, na przykład chromowane, satynowe, srebrne, złote lub platynowe.

wanna wolnostojąca
Nowoczesna bateria wannowa wolnostojąca.
wanna wolnostojąca
Stylizowana bateria wolnostojąca w kolorze złota.

Do wyboru mamy baterie nowoczesne, jak i stylizowane, dzięki czemu możemy dobrać je zarówno do stylu wanny, jak i całej łazienki. Dobrze dobrana bateria wannowa może stanowić świetny element uzupełniający i dekoracyjny, dlatego warto poświęcić czas i uwagę, by poznać wiele modeli i wybrać ten najodpowiedniejszy dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.