łazienka

Łazienka w stylu duńskim

Aranżując swoją łazienkę, musimy wziąć pod uwagę, w jakich kolorach i stylistyce będziemy czuć się dobrze. Łazienka bowiem to nie tylko miejsce, w którym dbamy o higienę osobistą, ale też takie, w którym oddajemy się relaksowi. Jej wystrój musi więc sprzyjać wypoczynkowi fizycznemu i emocjonalnemu. Zobacz, jak prezentuje się łazienka w stylu duńskim – czysta, minimalistyczna, a przy tym przytulna.

Łazienka w stylu duńskim – cechy charakterystyczne

Styl duński to jeden ze stylów skandynawskich, charakteryzujący się minimalizmem, prostotą faktur i ograniczoną ilością dodatków. Ponadto w stylu duńskim mile widziane są meble z naturalnego drewna, nowoczesna ceramika i gładkie okładziny ścienne. łazienkaStyl duński to połączenie nowoczesności z tradycją, dlatego świetnie sprawdzą się tu klasyczne meble w ciemnych, naturalnych odcieniach na tle śnieżnobiałej ściany o prostej fakturze. W małej łazience w stylu duńskim nie może braknąć dużych luster i punktowego oświetlenia – dzięki nim łazienka będzie optycznie powiększona, a jednocześnie przytulna.

Dodatki w łazience w stylu duńskim

Wspomnieliśmy, że w łazienkach w stylu duńskim znajdziemy ograniczoną ilość dodatków. Czy oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na żadne elementy dekoracyjne? W żadnym wypadku! To właśnie one nadają wnętrzom charakteru i piękna, należy je jednak odpowiednio dopasować. Mile widziane będą świeczki i dodatki prosto z natury, na przykład rośliny lub kamienie. Nowoczesnym akcentem w tradycyjnej, duńskiej łazience mogą być obrazy na ścianach. Łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna, dlatego unikajmy ustawiania dodatków w miejscach często uczęszczanych, które mogłyby się przewrócić i zrobić nam krzywdę. A oto kilka inspirujących aranżacji łazienek w stylu duńskim i skandynawskim:

łazienka w stylu duńskim

łazienka

łazienka

łazienka

łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.