łazienka w stylu hygge

Łazienka w stylu hygge

Moda na duńską filozofię szczęścia znaną pod nazwą hygge opanowała cały świat. Weszła nie tylko do naszego sposobu myślenia czy postępowania, ale też aranżacji wnętrz. Łazienka w stylu hygge to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto lubi delektować się życiem i oddawać zabiegom relaksacyjnym w zaciszu własnego domu. Jak więc urządzić łazienkę w takim stylu?

Łazienka w stylu hygge – czyli jaka?

Według filozofii hygge to właśnie nasze mieszkanie, czyli wnętrza, w którym spędzamy największą ilość czasu, mają na nas największy wpływ – na nasze samopoczucie i postrzeganie świata. Jego urządzenie ma więc niebagatelne znaczenie. Łazienka jest wyjątkowo intymnym miejscem w domu, w którym oddajemy się czynnościom pielęgnacyjnym, z dala od oczu innych. Możemy w pełni czuć się sobą i całkowicie się zrelaksować. Dlatego też jej wygląd powinien bardzo nam w tym pomagać. Co może sprzyjać takiej intymnej atmosferze i wewnętrznemu wyciszeniu? Na pewno jasne barwy, naturalne motywy i wykończenia oraz dobrze przemyślane oświetlenie. łazienka w stylu hyggeW stylu hygge bardzo modne jest stosowanie naturalnych surowców do aranżacji wnętrz, na przykład drewna czy kamienia. Świetnie będą się one prezentować na ścianach i podłodze w łazience, skomponowane z delikatną, białą ceramiką łazienkową oraz punktowym oświetleniem. Łazienka w stylu hygge jest raczej minimalistyczna, aczkolwiek nie brakuje w niej dodatków nadających wnętrzu przytulności, na przykład kwiatów czy świec.

Łazienka jako domowe SPA

Jeśli nasza łazienka faktycznie ma być dla nas oazą spokoju i relaksu, można pomyśleć o wydzieleniu w niej strefy SPA. Przy dobrym planowaniu i projekcie jest to możliwe nawet w wypadku małych łazienek. Taki kącik powinien być nastrojowo oświetlony i w jakiś sposób oddzielony od reszty łazienki. Mogą na przykład prowadzić do tej części schodki. Główną atrakcją części domowego SPA jest oczywiście wanna, do której powinniśmy mieć swobodny dostęp.łazienka w stylu hygge Olejki eteryczne, nastrojowe świece i rozmaita ilość płynów do kąpieli sprawi, że każda kąpiel będzie czymś wyjątkowym, a my zrelaksujemy się nawet po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.