wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem – dlaczego warto w nią zainwestować?

Wyposażając swoją łazienkę, wiele osób myśli przede wszystkim o tym, by uczynić ją miejscem dla relaksu i odpoczynku. Po dniu pełnym wrażeń chyba każdy z nas pragnie ciepłej, odprężającej kąpieli w wannie. No właśnie, i tu powstaje pytanie: jaką wannę kupić? Jaka spełni nasze oczekiwania? Coraz częściej polecane są wanny z hydromasażem. Choć taka wanna jest nieco droższa od tradycyjnych wanien, istnieje wiele powodów, aby w nią zainwestować.

Wanna z hydromasażem – zalety

Wanny z hydromasażem nazywane są nieraz namiastką SPA w domowym zaciszu. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie nam miejsca do dbania o higienę. Hydromasaż ma ogromne zalety zdrowotne i relaksacyjne. Udowodniono, że hydromasaż dodatnio wpływa na krążenie krwi, gdyż wyrównuje ciśnienie krwi, na drogi oddechowe, trawienie, gdyż wspomaga perystaltykę jelit, a ponadto zmniejsza napięcie mięśni, wycisza, wzmacnia i łagodzi ból oraz stres, a także ułatwia walkę z bezsennością.

wanna z hydromasażem
Wanny z hydromasażem wyposażone są w specjalne dysze, z których wypuszczana jest woda pod ciśnieniem i powietrze.

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych szalonych czasach chyba każdy z nas miewa problem z zaśnięciem, nerwobólami czy ogólnym rozstrojem. Kąpiel w wannie z hydromasażem może przynieść wyraźną ulgę bez potrzeby stosowania leków. Oczywiście nie zastąpi leczenia, niemniej w łagodnych i sporadycznych stanach napięcia z pewnością przyniesie ulgę.

Rodzaje hydromasażu

Jeżeli już zdecydujemy się na wannę z hydromasażem, musimy wybrać, jaki rodzaj hydromasażu ma w niej być zamontowany. Istnieje kilka rodzajów:

• Wodny – podstawowy rodzaj masażu; dysze znajdują się po bokach wanny i poprzez nie wtłaczana jest woda poddana ciśnieniu, która masuje nasze ciało;
• Powietrzny – dysze zwykle są umiejscowione na dnie wanny. Powietrze jest dostarczane owymi dyszami do wanny, masując nasze ciało wypuszczanymi bąbelkami powietrza. Masaż ten zwykle stosuje się dla uzupełnienia masażu wodnego, ale można go też stosować osobno;
• Wodno-powietrzny – masaż przebiega za pomocą strumieni wody z dodatkiem powietrza, zatem polega na masowaniu wodą zmieszaną z powietrzem pobranym z zewnątrz.

wanna z hydromasażem
Wanna z hydromasażem zapewni chwile relaksu Tobie i Twojej rodzinie.

W sprzedaży dostępne są bardzo różne wersje wanien z hydromasażem. Te najnowocześniejsze posiadają dodatkowe funkcje, ale mają też wysoką cenę. Jeżeli nie zależy nam na szczególnie rozbudowanym sprzęcie, możemy zdecydować się na najprostszą wannę z hydromasażem. Jej koszt w obecnych czasach nie przerasta możliwości przeciętnego człowieka, a na pewno poprawi jakość życia i zapewni chwile relaksu tak potrzebne każdemu z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.