drewniane meble

Jak dbać o drewniane meble w łazience?

Drewniane meble łazienkowe to bardzo elegancki i ponadczasowy element wystroju wnętrz. Bez wątpienia pasują one zarówno do wnętrz stylizowanych, jak i nowoczesnych. Dobrze komponują się z rozmaitymi kolorami i dodatkami. Jednak posiadając meble z drewna w łazience, trzeba umieć o nie dbać, aby po latach prezentowały się równie atrakcyjnie, co w dniu zakupu. Jak to robić?

Drewniane meble najwyższej jakości

Sama pielęgnacja mebli drewnianych to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma ich jakość, a konkretnie rodzaj drewna, z jakiego powstały. Właśnie to powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując meble z drewna do łazienki – ich twardość i skurcz. Wybierając meble wykonane z wysokogatunkowego drewna egzotycznego mamy pewność, że będą one wytrzymalsze pomimo trudnych warunków panujących w łazience. Warto też podczas montażu mebli wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

drewniane meble
Drewniane meble i elementy w łazience wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji.

Na przykład unikajmy montowania ich w pobliżu ceramiki łazienkowej i szkła, gdyż na powierzchniach tych często skrapla się para wodna, która ma, jak wiadomo, zły wpływ na drewno. Z tego samego powodu warto również pozostawić nieduży odstęp między podłogą, a meblami. Warto też zadbać, aby drewniane meble nie były zbyt blisko grzejników oraz by były odpowiednio wypoziomowane.

Pielęgnacja i konserwacja mebli drewnianych

Aby meble drewniane były zawsze zadbane, musimy dbać o ich odpowiednią pielęgnację i konserwację. Należy pamiętać, aby do ich czyszczenia nie używać agresywnej chemii o właściwościach ścieralnych, gdyż mogłyby one zetrzeć warstwę ochronną i doprowadzić do szybkiego zniszczenia mebli.

drewniane meble
Powierzchnie drewniane powinny być czyszczone delikatnymi środkami przeznaczonymi do tego celu.

Do ich codziennego czyszczenia najlepiej stosować delikatną, wilgotną ściereczkę i środków przeznaczonych do powierzchni drewnianych. Aby meble zachowały swój blask, można na przykład nanieść na ich powierzchnię niewielką ilość oliwki dziecięcej, a następnie wypolerować do sucha. Pamiętajmy też o regularnej konserwacji, a więc lakierowaniu lub olejowaniu, zwłaszcza gdy zauważymy jakieś ubytki czy rysy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.