eko łazienka

Łazienka przyjazna środowisku

Dbanie o środowisko w codziennych decyzjach to już nie tylko moda – to sposób na życie. Wiele osób postanawia podporządkować temu wszystkie swoje decyzje, także wyposażenie mieszkania. Miejscem, w którym można wprowadzić wiele ekologicznych rozwiązań, jest łazienka. Dotyczy to zarówno wystroju, jak i korzystania z łazienki. Jak więc stworzyć eko łazienkę w swoim domu?

Eko łazienka – jak ją stworzyć?

Myśląc o ekologii w łazience, zapewne pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to oszczędzanie wody. I rzeczywiście, oszczędne korzystanie z wody, to jeden z najprostszych sposobów nie tylko na bycie eko, ale i na zmniejszenie swoich rachunków za wodę. Jak to osiągnąć? Można na przykład zdecydować się na montaż bezdotykowych baterii. Dzięki nim woda zaczyna lecieć dopiero, gdy uzyska odpowiednią temperaturę i tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Oznacza to, że nie musimy sami za każdym razem odkręcać kurka i czekać, aż woda zyska odpowiednią temperaturę. W ten sposób unikamy marnowania wody, co z pewnością jest postępowaniem przyjaznym dla środowiska i przy okazji dla naszego portfela. Z kolei pod prysznicem możemy zamontować baterię termostatyczną.

eko łazienka
Bateria termostatyczna.

Taka bateria niejako „zapamiętuje” uprzednio ustawioną temperaturę i pozwala nam uzyskać ją od razu po włączeniu wody. W ten sposób oszczędzamy nie wodę oraz czas, a także podnosimy komfort użytkowania prysznica. Jeszcze jednym urządzeniem w łazience, które generuje zużycie wody, jest muszla klozetowa. Aby maksymalnie je obniżyć, możemy zastosować spłuczkę dwudzielną.

eko łazienka
Spłuczka dwudzielna.

Taka spłuczka pozwala nam zadecydować, czy chcemy spłukać wodę w toalecie z całego zbiornika czy tylko z połowy.

Aranżacja ekologicznej łazienki

A jak zaaranżować łazienkę, by wyglądała na przyjazną środowisku? Przede wszystkim, wykorzystując tylko naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. eko łazienkaMeble z drewna bambusowego czy rattanowgo nie są nasączone szkodliwymi chemikaliami, jak to jest w wypadku tych z płyt wiórowych, oraz nie wymagają impregnacji chemicznymi środkami. Trzeba przyznać, że łazienka wykończona naturalnymi materiałami jest nie tylko ekologiczna, ale i niezwykle klimatyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.