dekoracja łazienki

Dekoracja łazienki – jaką pełni funkcję?

Łazienka to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne i czyste. Coraz częściej jednak przykładamy wagę do jej aspektu estetycznego. Dekorowanie łazienki obrazami, kwiatami czy innymi dodatkami nikogo już nie dziwi – w końcu to pomieszczenie, w którym się relaksujemy i panujący w nim nastrój jest niezmiernie ważny. Jak więc dobrać dodatki do swojej łazienki, by była ona przytulna i gustowna?

Dekoracja łazienki – co wziąć pod uwagę?

Dekorując swoją łazienkę, musimy przede wszystkim wiedzieć, jaki efekt chcemy uzyskać. Elementy dekoracyjne powinny doskonale współgrać ze stylem panującym w pomieszczeniu, podkreślać go i uzupełniać. Istotne jest, by zachować spójność kolorów.

dekoracja łazienki
Dekoracja łazienki powinna być spójna z jej aranżacją i kolorystyką.

Przykładowo, jeżeli w naszej łazience dominują odcienie niebieskiego, z pewnością wybierzemy dekorację w podobnych tonach. Nie sprawdzą się dodatki mocno kontrastujące, na przykład czerwone czy pomarańczowe. Wprowadzą one chaos i sprawią, że przebywanie w łazience na dłuższą metę nie będzie odprężające, lecz drażniące. Kolejna ważna kwestia to wielkość łazienki. Jeżeli jest ona nieduża, nie możemy przesadzić z ilością dodatków, gdyż jeszcze bardziej ją przytłoczą i zmniejszą optycznie. Poza tym całość będzie wyglądała, jakby w łazience panował ciągły bałagan. Zwykle wystarczą dwa, trzy trafione elementy dekoracyjne, które sprawią, że łazienka będzie wyglądać elegancko, a jednocześnie przytulnie.

Pomysły na dekoracje łazienkowe

Skoro już wiemy, co wziąć pod uwagę przy dekoracji łazienki, zastanówmy się nad konkretnymi inspiracjami. Obecnie bardzo modny jest minimalistyczny wystrój wnętrz, nie oznacza to jednak, że jest on pozbawiony dodatków. Chodzi o znalezienie delikatnych, prostych dodatków, które uzupełnią całą aranżację. W przypadku łazienek mogą to być świeże kwiaty, świeczki czy też zachowane w jednym stylu akcesoria łazienkowe, na przykład dozownik na mydło, kubek na szczoteczki do zębów, ręczniki czy dywanik łazienkowy.

dekoracja łazienki
Modnym dodatkiem do łazienki są kwiaty.
dekoracja łazienki
Gustownie dobrane akcesoria łazienkowe również pełnią funkcję jej dekoracji.

W nowoczesnych łazienkach gustownie wyglądają też obrazy na ścianach lub wkomponowane w mozaikę płytek. Ich dobór trzeba jednak dobrze przemyśleć, gdyż późniejsza wymiana takich płytek może być bardzo trudna i kosztowna. Warto szukać inspiracji w sieci czy katalogach o wyposażeniu wnętrz. Dzięki temu z pewnością uda nam się znaleźć pomysł na własną łazienkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.