umywalka nablatowa

Montaż umywalki nablatowej

Umywalki nablatowe to w ostatnim czasie chętnie wybierany model umywalki do łazienki. Jest to rozwiązanie zarówno modne i nowoczesne, jak i praktyczne, zwłaszcza w niedużych łazienkach. Ale jak należy zamontować umywalkę nablatową? I na co w ogóle zwrócić uwagę przed jej zakupem? Sprawdźmy!

Wybór blatu pod umywalką nablatową

Wybierając umywalkę montowaną na blacie, musimy przede wszystkim wybrać odpowiedni rodzaj blatu. Najczęściej wybierane są do tego celu blaty wykonane z lakierowanej płyty MDF, płyt kartonowo-gipsowych, ceramiki, egzotycznego drewna czy też kamienia i kompozytów na wzór kamienia. Blat powinien być tak dobrany, aby był trwały, odporny na zarysowania, wpływ wilgoci i wysokich temperatur, a także środków chemicznych. Dobrze, gdy pasuje do wystroju łazienki.umywalka nablatowa Przykładowo, jeżeli wykończenia wykonujemy z kamienia, dobrze komponować się będzie z nimi blat kamienny. W nowoczesnych łazienkach efektownie może wyglądać blat szklany. Natomiast uniwersalnym, pasującym do każdej łazienki będzie blat ceramiczny, wykonany z takiego samego materiału, jak obecnie większość sanitariatów do łazienek. Jeżeli nie mamy pewności, jaki blat wybrać, najlepiej poprosić o radę fachowca. Oczywiście wybrany przez nas blat musi mieć też odpowiednie wymiary pasujące do naszej umywalki i wielkości łazienki.

Montaż blatu i umywalki nablatowej

Montaż blatu i umywalki nie jest wcale skomplikowany. W pierwszej kolejności mocujemy oczywiście blat. Powinien on zostać zamontowany w miejscu, w którym znajduje się instalacja wodna, aby móc później pod nią podłączyć umywalkę. Następnie nakładamy umywalkę na blat. Jeżeli nie jest ona z tyłu szkliwiona, powinna przylegać do ściany, aby wyglądała estetycznie. Musimy też upewnić się, czy umywalka stoi stabilnie i jest prawidłowo wypoziomowana.umywalka nablatowa Teraz zaznaczamy na blacie ołówkiem otwory, w których będziemy wiercić. Wystarczy wywiercić jeden lub dwa otwory – jeżeli umywalka posiada fabryczny otwór na baterię, w blacie wystarczy wywiercić jeden otwór. Jeśli nie, wiercimy dwa – jeden na baterię, a drugi na podłączenie odpływu z syfonem. Teraz musimy uszczelnić za pomocą silikonu krawędź dzielącą blat i umywalkę, aby nie dochodziło do przecieku wody. Trzeba przy tym uważać, by nie przesunąć umywalki. Na koniec montujemy syfon oraz baterię i sprawdzamy szczelność. I gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.