meble łazienkowe

Meble do łazienki, a jej metraż

Meble łazienkowe to jeden z podstawowych elementów jej wyposażenia. Pełnią one przynajmniej kilka funkcji. Przede wszystkim pozwalają uporządkować wszystkie potrzebne rzeczy, komponują się z aranżacją łazienkową i mogą stanowić element dekoracyjny. Ale co wziąć pod uwagę, wybierając meble do łazienki? Na pewno jej metraż. Dlaczego?

Metraż łazienki, a wybór mebli łazienkowych

Wyposażenie dużej i małej łazienki bardzo się od siebie różni. Duża łazienka daje nam większe możliwości, w małej niestety musimy się nieco nagłowić, by zmieścić w niej wszystkie niezbędne rzeczy bez jej optycznego pomniejszenia. Na szczęście producenci mebli łazienkowych biorą to pod uwagę. Do łazienek o małym metrażu doskonałe będą meble podwieszane. Nadają one pomieszczeniu lekkości i wrażenie większej przestrzeni, gdyż nie zabierają miejsca na podłodze. Dzięki temu łazienka wydaje się większa, a poza tym o wiele łatwiej dbać o czystość podłogi w łazience.

meble łazienkowe
Do małej łazienki idealne będą meble podwieszane – nadadzą jej lekkości i przestrzeni.
meble łazienkowe
W dużej łazience sprawdzą się meble stojące – nadadzą jej przytulności i ułatwią w przyszłości ewentualne przemeblowanie.

Z kolei w łazience o dużej powierzchni możemy pozwolić sobie na zestaw mebli stojących, gdyż nadadzą jej przytulności, a przy tym umożliwią szybkie przemeblowanie, gdy po czasie zechcemy nieco zmienić wygląd naszej łazienki.

Pomysły na meble do małej łazienki

Nie da się ukryć, że o wiele trudniejsze jest wyposażenie małej łazienki. Co w tej kwestii oferują nam producenci mebli łazienkowych? Jednym z ciekawych i praktycznych rozwiązań, obok mebli podwieszanych, jest też umywalka wbudowana w szafkę. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce, jakie siłą rzeczy zostaje pod umywalką. W ten sposób nie tylko możemy sprytnie ukryć instalację sanitarną umywalki, ale zyskujemy też miejsce na środki czystości czy ręczniki. Poza tym takie rozwiązanie jest bardzo modne!

meble łazienkowe
Umywalka z szafką to praktyczne rozwiązanie dla małych łazienek.

Szafka pod umywalkę może być wykonana na wymiar, dzięki czemu będzie doskonale dobrana do naszych potrzeb. Może ona posiadać półki lub szuflady. Ta druga opcja jest praktyczniejsza, gdy z łazienki korzysta kilku domowników. W takiej sytuacji każdy z nich może mieć swoją szufladę, w której będzie przechowywać niezbędne mu akcesoria łazienkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.