czarna łazienka

Czerń w łazience na kilka sposobów

Czarne dodatki do łazienki, choć eleganckie i gustowne, wciąż pojawiają się w naszych łazienkach stosunkowo rzadko. Może wynikać to z faktu, iż często łazienki w bloku są bardzo niewielkie, a czerń i ogólnie ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrza. Jak więc wykorzystać ten kolor w małej łazience, by wyglądała ona lekko, ale elegancko?

Czerń w łazience – postaw na styl glamour

Czerń pasuje właściwie w zestawieniu z każdym innym odcieniem, łatwo więc ją wykorzystać w aranżacji wnętrz, także łazienki. Bardzo modnym rozwiązaniem jest połączenie czarnych dodatków na wysoki połysk z ponadczasową bielą. Wysoki połysk, ozdobne wykończenia mebli oraz iście królewskie dodatki to idealne zestawienie w łazience w stylu glamour. Co powinno się w niej znaleźć? Ten styl dobrze podkreślą między innymi duże, owalne lustro w ozdobnej ramie, bogato zdobione oświetlenie w postaci kinkietów oraz meble łazienkowe ze zdobionym frontem.

czarna łazienka

To od nas zależy, jak wiele dodatków będzie w kolorze czarnym i czy odcień ten będzie dominować lub współgrać z bielą obecną na ścianach i podłodze. Należy przy tym uważać, by nie przesadzić z ilością elementów dekoracyjnych. Łazienka ma być miejscem, w którym się odprężamy, a zbyt duża ilość ozdób może przytłaczać.

Minimalistyczna czerń w łazience

Minimalizm w łazience nadal jest mile widziany przynajmniej z dwóch względów – po pierwsze, pasuje zarówno do dużych, jak i mniejszych łazienek, a po drugie jest bardzo praktyczny pod kątem sprzątania i codziennego użytkowania łazienki. Większość z nas kojarzy minimalistyczną łazienkę z kolorem białym, ale prawda jest taka, że również kolor czarny świetnie się w niego wpasowuje. Modnym dodatkiem może być czarna ceramika łazienkowa, czyli umywalka lub obudowa wanny.

czarna łazienka

To oryginalne i ciekawe rozwiązanie, pozwalające wykorzystać kolor czarny w minimalistycznej łazience, w której brak elementów dekoracyjnych lub jest ich naprawdę niewiele. W podobny sposób można wykorzystać inne niezbędne elementy wyposażenia łazienki, na przykład oświetlenie, fronty szafek czy inne akcesoria łazienkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.