higieniczna łazienka

Aranżacja łazienki z myślą o jej czystości

Naturalnym jest, że w łazience musi panować czystość i porządek. Ze względu na panującą tam wilgoć, kurz i brud może łatwo osadzać się na kafelkach czy sprzętach sanitarnych, więc dbanie o higienę jest tam szczególnie ważne. Ale tak naprawdę można o to zadbać już podczas aranżacji wnętrza łazienki. W jaki sposób? Dobierając takie urządzenia sanitarne i meble, które ułatwią nam dbanie o porządek.

Dobór sprzętów sanitarnych, a czystość łazienki

Obecnie mamy bogaty wybór modeli sprzętów sanitarnych, takich jak kompaktów WC, kabin prysznicowych, wanien czy umywalek. Ich budowa i sposób montażu może albo utrudnić nam dbanie o czystość, albo przeciwnie – ułatwić.

Warto zacząć już od wybrania odpowiedniego materiału na pokrycie ścian i podłogi. Powinien on być odporny na wilgoć oraz działanie chemicznych środków. Najczęściej wybieramy więc płytki. Dostępne są płytki z wypukłymi wzorami, które być może wyglądają oryginalnie, lecz niestety te wypukłości są doskonałymi miejscami do zbierania brudu.

płytki łazienkowe
Gładkie płytki nie gromadzą brudu w zakamarkach i są dużo prostsze w czyszczeniu.

Aby oszczędzić sobie pracy przy sprzątaniu lepiej wybrać gładkie płytki łazienkowe z ewentualnie namalowanym wzorem lub też płytki dwukolorowe, na przykład białe przełamane paskiem z czarnych, niebieskich czy czerwonych płytek – wedle naszych upodobań.

Miejscem, w którym w łazience może zbierać się sporo brudu oraz bakterii jest strefa WC. Aby maksymalnie ułatwić sobie dbanie o jej higienę warto wybierać urządzenia sanitarne mające prostą konstrukcję bez żadnych „zakamarków”.

wc
Taki kompakt WC nie zbiera brudu w zakamarkach i można łatwo go oczyścić.

W tym względzie sprawdzi się na przykład kompakt WC wiszący wbudowany w ścianę. Taka konstrukcja sprawia, że wszystkie elementy mogące gromadzić brud, są zabudowane, a miska ustępowa ma prosty kształt, dzięki czemu dużo prościej ją dokładnie umyć. W sprzedaży dostępna jest także armatura pokryta specjalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się brudu.

Czysta łazienka to ładna łazienka!

Aranżacja wnętrza kryje się także w dodatkach stanowiących dekorację. W łazience powinny one być bardzo przemyślane, gdyż ich nadmiar również będzie gromadził brud. Warto wykorzystać niezbędne akcesoria łazienkowe do jej ozdobienia. Może to być dozownik na mydło, kubek na szczoteczki do zębów, wieszaki czy lustro.

akcesoria
Dobrze dobrane akcesoria stanowią świetną łazienkową dekorację. Dzięki temu nie trzeba umieszczać w niej innych dodatków, które zbierałyby brud.

Gdy wybierzemy je w jednej kolorystyce lub stylistyce, okażą się one dekoracją same w sobie, a przy tym będą praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.