Pralka w małej łazience

Meblowanie małej łazienki to zawsze trudna rzecz. Musimy zrobić wszystko, by zmieścić w niej niezbędne sprzęty, a jednocześnie sprawić, by była funkcjonalna i bezpieczna. Oprócz sprzętów sanitarnych, takich jak kompakt WC, prysznic czy umywalka, w łazience powinno się znaleźć także miejsce na pralkę. Dziś pokażę Wam dwa pomysłowe sposoby na umieszczenie pralki w małej łazience.

Pralka w małej łazience: pod blatem lub w szafce

Wiele osób, gdy tylko ma taką możliwość, przenosi pralkę do innego pomieszczenia, na przykład kuchni. Ale nie zawsze jest to konieczne. Można zaaranżować małą łazienkę w taki sposób, by znaleźć wnękę również na pralkę. Istnieją także pralki o pomniejszonych wymiarach, które można ładować zarówno od góry, jak i od przodu. Dla takiej pralki z pewnością łatwiej znaleźć miejsce w niedużej łazience. Aby pralka nie zajmowała dodatkowo miejsca warto wbudować ją pod blat, pod którym znajdą się także szafki łazienkowe, a na nim umywalka wpuszczana w blat.

pralka pod blatem
Pralka pod blatem.

Takie rozwiązanie pozwala bardzo funkcjonalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Gdy jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać, że blat nie może się opierać o urządzenie. W takim wypadku trzeba też zakupić pralkę ładowaną od przodu, aby móc ją swobodnie otwierać.

Innym ciekawym sposobem montażu pralki w niedużej łazience jest ukrycie jej w jednej z szafek. To pozwoli też dyskretnie ukryć urządzenie, co wpływa na estetykę pomieszczenia.

pralka w małej łazience
Pralka ukryta w szafce łazienkowej.

Musimy jednak wtedy pamiętać, by dopasować wymiary pralki i szafki, a także by zrobić swobodny dostęp do podłączenia pralki. Tak „schowana” pralka nie zabierze dodatkowego miejsca w łazience, nie będzie się też rzucać w oczy. O jej podłączeniu warto pomyśleć już podczas remontu łazienki, by zapewnić jej dostęp do wody i wykonać ewentualne otwory z tyłu szafki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.