wanna

Wanna akrylowa czy stalowa?

Wybór wanny do łazienki to ważna sprawa. Od tego, jakiego zakupu dokonamy, będzie później zależał komfort korzystania z niej. Jedną z podstawowych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę przy kupnie wanny jest materiał, z jakiej jest ona wykonana. Obecnie najczęściej wybierane są wanny akrylowe i stalowe. Jakie mają zalety? Czym się różnią?

Wanny akrylowe – charakterystyka

Wanna akrylowa to dziś najpopularniejszy produkt dostępny w sprzedaży. Akryl, czyli metakrylan metylu to tworzywo lekkie i plastyczne, co sprawia, że wykonywane z niej wanny mogą przybierać rozmaite kształty i są łatwe w transporcie i montażu. Poza tym wanny akrylowe są odporne na wpływ wysokiej temperatury i, co ważne, nie wychładza nalanej do niej gorącej wody, jak to jest w przypadku wanien żeliwnych. Dzięki temu podczas kąpieli dłużej możemy cieszyć się przyjemną, ciepłą wodą. Wanny akrylowe bez trudu doczyścimy i utrzymamy w należytym stanie, gdyż ma dużą odporność na powstawanie odbarwień i osadów. I co istotne, wanny akrylowe mają bardzo przystępne ceny.

wanna
Wanna akrylowa.

Wszystko to (i jeszcze wiele innych cech) sprawia, że są one zdecydowanie najczęściej wybierane spośród wszystkich rodzajów wanien. Nie oznacza to jednak, że inne im nie dorównują. Drugim rodzajem wanien, co do popularności w zakupach, są wanny stalowe. Co je wyróżnia?

Wanny stalowe – charakterystyka

Wanny stalowe, czyli metalowe również są dostępne w sprzedaży w wielu wersjach kolorystycznych, jak i kształtach. Dzięki pokrywaniu ich specjalnymi emaliami są one wyjątkowo odporne na zarysowania i uszkodzenia. Poza tym są odporne na działanie detergentów. Wanny stalowe są lekkie, dzięki czemu łatwo je przenosić i montować. Jednak w przeciwieństwie do wanien akrylowych, dość szybko powodują stygnięcie wody. Wynika to z faktu, że stalowe ścianki takiej wanny dobrze przewodzą ciepło.wanna

W sprzedaży znajdziemy również wiele innych rodzajów wanien, jak chociażby żeliwne, porcelanowe czy wykonane z kamienia. Omówione tu dwa rodzaje są najpopularniejsze i zwykle najbardziej odpowiadają potrzebom Klientów. Mimo to każdy z nas musi w tej kwestii podjąć samodzielną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.